fbpx

Technologijoms tampant neatsiejama kasdienybės dalimi, specialistai švietimo ir inovacijų derinį laiko tikra būtinybe šiuolaikinėje mokykloje. Moderniais įrankiais pagerinta aplinka padeda mokiniams labiau įsitraukti į mokymosi procesą, tapti savarankiškesniems, leidžia atsiskleisti kūrybiškumui ir saviraiškai bei skatina siekti geresnių rezultatų. Kokios technologijos gali praturtinti kiekvienos modernios klasės kasdienybę? 

 

Pasak „Renkuosi mokyti“ programos vadovės Agnės Motiejūnės, pandemija paskatino labiau atsigręžti į technologijas ir pasvarstyti apie platesnį jų panaudojimą švietimo srityje. Technologijos gali padėti įgyvendinti tokius tikslus, kaip mokymosi proceso personalizavimas ar gilaus ir visuminio mokymo taikymas. Jos taip pat padeda stiprinti aktyvų mokinių įsitraukimą skatinantį mokymąsi. 

„Naudoti technologijas visuomet prireikia drąsos. Kaskart, kai naudojame ir išbandome ką nors naujo, rizikuojame suklysti, nesurasti teisingo atsakymo ar suprasti, kad mokiniai šią sritį išmano daug geriau nei mes – mokytojai. Tačiau drąsa eksperimentuoti ir išbandyti inovacijas pandemijos metu tapo naująja realybe. Svarbu, kad pati mokyklos bendruomenė (tiek tėvai, tiek administracija, mokytojai, mokiniai ir kitas personalas) sukurtų palaikančią kultūrą ir aplinką, kurioje nėra klaidų tik pamokos“, pabrėžia A. Motiejūnė.

 

Interaktyvus ekranas 

 

Jau ne vieną šimtą metų mokyklose lenta yra neatsiejamas kiekvienos klasės atributas. Joje mokiniams tenka spręsti matematikos užduotis, piešti geometrines figūras ar rašyti. Kadaise tokios lentos buvo rudos, vėliau žalios, o dabar jas keičia interaktyvūs ekranai, kurie leidžia atlikti įvairias užduotis. Vieną tokių mokymuisi skirtų įrankių sukūrė bendrovė „Samsung“. Tai „Samsung Flip“ interaktyvus ekranas, kuris pasižymi aiškia UHD vaizdo kokybe, nepriklausomai nuo patalpoje esančio apšvietimo. Dėl šios priežasties efektyviai naudotis lenta galima visą dieną. Taip pat esama ir daug kitų privalumų. „Tizen 5.0“ operacinė sistema užtikrina sklandų veikimą, o dėl integruotų jutiklių ekranas yra automatiškai aktyvinamas vos jį palietus. 

 

Svarbi ir bene dažniausiai naudojama ekrano funkcija – išmanusis rašiklis. Su „Samsung Flip“ paprasta  žymėtis pastabas, spręsti uždavinius ar užrašyti visą mokiniams svarbią informaciją.  Sklandžią ir pažįstamą rašymo ant popieriaus patirtį užtikrina skirtingos rašiklių spalvos, stiliai ir storiai. Vienu metu ekranu gali naudotis iki 4 žmonių, o ištrinti užrašus galima paprasčiausiai pirštu ar braukiant delnu. Pasirinkus teptuko funkciją, „Samsung Flip“ ekrane mokiniai gali piešti, tapyti ir išlaisvinti savo kūrybinį potencialą. Akvarelės ir aliejinių dažų režimai leidžia piešti skirtingais stiliais ir tekstūromis, be to „Flip“ siūlo plačią, gyvybingą spalvų paletę bei galimybę pasirinktinai jas maišyti.

 

Pasaulis, pasirodžius COVID-19, susidūrė su didžiuliais iššūkiais visose gyvenimo sferose. Viena iš labiausiai paveiktų ir paliestų sričių – švietimas. Uždarius mokymo įstaigas mokyklos, kolegijos ir universitetai turėjo greitai rasti sprendimus, kaip prisitaikyti prie ekstremalios situacijos ir adaptuoti visą mokymo(si) procesą. Organizuojant pamokas nuotoliniu būdu ypač pasitarnauja interaktyvūs ekranai. Mokytojai informaciją gali užrašyti į „Samsung Flip“ interaktyvųjį ekraną, o mokiniai realiuoju laiku viską gali stebėti savo kompiuterių ekranuose. 

 

Dar vienas privalumas – pastangų nereikalaujantis įrašų bendrinimas. Po pamokos mokytojas gali pasidalinti įrašais su visais mokiniais, taip atsisakant daug laiko atimančio informacijos perrašinėjimo į sąsiuvinius. 

 

Virtuali ir papildyta realybė 

 

Šiandien virtualios realybės technologijos diegiamos dažniau ir kasdienybėje gali būti panaudojamos plačiau. Pravartu, kad vos tik užsidėjus VR akinius, mokiniai gali tam tikrą objektą patyrinėti iš visų kampų. 

 

Įvairios pamokos, pavyzdžiui, pasaulio pažinimas, istorija ar geografija labiau įtrauktų ir informacija būtų pasisavinama efektyviau, jeigu mokantis apie visatą, į atomo sandarą būtų galima pažvelgti įdėmiau. Tai padaryti galima be didesnių pastangų – tereikia pasinaudoti virtualios realybės įranga, kuri leidžia iš arti tyrinėti begalę plika akimi nematomų objektų ar „grįžti į praeitį“. Nors pramogaujant tokios technologijos nieko nebestebina, edukacinėje erdvėje jos dar tikrai turi neišnaudoto potencialo. 

 

3D spausdintuvai 

 

Kadaise atrodė, kad 3D spausdintuvai bus prieinami tik aukštųjų technologijų laboratorijose, tačiau įrenginiams tobulėjant, jie tapo puikia edukacine priemone mokyklose. Toks spausdintuvas mokiniams suteikia neįkainojamos patirties, naujų įgūdžių ir įvairiapusiškai skatina kūrybiškumą. 

 

3D spausdintuvu gali būti atspausdinti kūno dalių, pastatų ar miestų modeliai, todėl ši praktika yra ypač naudinga būsimiesiems architektams, inžinieriams, medicinos ar kitiems specialistams. Įrenginys leidžia mokiniams saugiai mokytis skaitmeninio prototipavimo ar skaitmeninės gamybos metodų. Juo galima savarankiškai kurti sudėtingesnes konstrukcijas, tuo pačiu pritaikant turimas fizikos, matematikos ir kitų disciplinų žinias.

 

Programą įgyvendina

Priklausome tarptautiniam tinklui

Pagrindiniai rėmėjai

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.