fbpx

Leisk vaikams tave surasti!

„Leisk vaikams tave surasti! Šiuo metu trūksta daugiau nei 1500 mokytojų“. Su tokia žinute programa „Renkuosi mokyti!“ pradeda šių metų dalyvių atranką ir kviečia visus neabejingus Lietuvos švietimui tapti mokytojais ir švietimo lyderiais!

Programos organizatoriai atkreipia dėmesį, jog dėl mokytojų trūkumo problemos labiausiai kenčia mokiniai. Į mokytojų trūkumą dažnai žiūrima kaip į sistemos problemą, tačiau vis dar trūksta visuomenės gebėjimo pažiūrėti į mokyklą vaikų akimis. Nors tokia perspektyva dažnu atveju nėra patogi ar „atrodanti rimtai”, visgi „Renkuosi mokyti!“ šiais metais renkasi kalbėti vaikų vardu: „Įsivaizduokime, kad vaikai patys imasi iniciatyvos ir pradeda ieškoti sau mokytojų. Įsivaizduokime, kokių savybių turinčio žmogaus jie ieško? Raginame drąsiai atsiliepti į kvietimą tapti mokytojais ir kartu su vaikais kurti ateities švietimą ir visuomenę”, – teigia programos vadovas Artur Markevič.

Mokytojo darbas kaip pilietiškumo išraiška

Vis didėjant mokytojų trūkumui, „Renkuosi mokyti!” programos įgyvendintojai,  remdamiesi savo ilgamete patirtimi bei veikla, prisideda prie šios problemos sprendimo, į mokyklas pritraukdami motyvuotus žmones dirbti mokytojais ir aktyviai įsitraukti į švietimo iššūkių sprendimą mūsų šalyje. Švietimas sulaukia daug kritikos. Tačiau visuomenės atstovai gali ne tik kritikuoti, bet ir imtis konkrečių veiksmų situacijai spręsti. Būti „Renkuosi mokyti!” dalyviu yra puiki proga auginti savo lyderystę, o taip pat prisidėti prie socialiai ir pilietiškai prasmingos veiklos.

Mokytojų darbas šiuolaikinėje mokykloje nebėra tik žinių perdavimas, tai – ir kritinio mąstymo bei pilietiškumo ugdymas, pagarba ir teisingumu grįstų santykių kūrimas. Mokytojas gali tapti pavyzdžiu mokiniams, kaip būti piliečiu, suprantančiu savo teises ir pareigas visuomenėje, pasiruošusiu aktyviai dalyvauti sprendžiant svarbius socialinius ir politinius klausimus. Taigi darbas mokykloje yra kaip viena iš galimų pilietiškumo išraiškų, prisidedančių prie stiprios ir atsakingos visuomenės kūrimo. „Šiuolaikinė mokykla turi formuoti mokinių lyderystę geresniam visuomenės rytojui. Tokiai mokyklai reikia lyderiaujančių mokytojų, nebijančių pokyčių ir tikinčių kiekvieno vaiko galimybėmis”, – dalinasi programos vadovas Artur. Mokyklos ir visuomenės kaitos ryšys bus aptariamas lapkričio 17 d. vyksiančioje „Renkuosi mokyti!“ konferencijoje „Suprasti kaip keisti(s): atsparios visuomenės link“. Renginio metu bus proga susipažinti su programos alumnais ir dalyviais, organizatoriams užduoti klausimų apie programą ir naujų dalyvių atranką. Konferencijos metu numatyti pranešimai, o po jų – diskusija su šiek tiek provokuojančiu klausimu: „Kiek visuomenės yra mokykloje?“.

„Renkuosi mokyti!“ bendruomenės stiprybė ir palaikymas

Kaip atsakas į didėjantį mokytojų poreikį, vis dažniau Lietuvoje siūlomi įvairūs ir greitesni nei įprasta būdai įgyti mokytojo profesiją. Tačiau „Renkuosi mokyti!“ programa yra išskirtinis pasiūlymas norintiems tapti mokytojais ir bent dvejus metus išbandyti darbą mokykloje. Be programos siūlomų tęstinių mokymų, konsultacijų, susitikimų su mentoriais, viena didžiausių vertybių yra programos bendruomenė ir jos palaikymas. Tvirtos bendruomenės palaikymas ne tik padeda sumažinti emocinį ir psichologinį krūvį susidūrus su nežinomybe savo darbe, tačiau kartu skatina profesinį tobulėjimą, lyderystę atstovaujant vaiko interesui ir pasitikėjimui savimi. Svarbu nepamiršti, jog mokymasis yra socialus procesas – tai galioja ne tik dirbant su mokiniais, tačiau ir patiems siekiant nuolatinio progreso.

Atrankos etapai

Atranka į „Renkuosi mokyti!“ programą vyks trimis etapais ir baigsis vasario 19 d. Visą šį laiką, norintys dalyvauti atrankoje, gali užpildyti registracijos formą programos svetainėje www.renkuosimokyti.lt, atrankai skirtoje kandidatų anketoje. 

Programos organizatoriai atkreipia dėmesį, jog kandidatai turi būti įgiję aukštąjį universitetinį išsilavinimą arba būti paskutinio kurso studentais. Atrankoje gali dalyvauti ir kolegijų absolventai, jei studijų metu įgijo pedagogo kvalifikaciją. Pedagoginio darbo patirtis nėra būtina arba turi būti ne ilgesnė nei vieneri darbo mokykloje metai. Kandidatams pedagogo kvalifikacija  nėra būtina, tačiau ją įgiję atrankoje taip pat gali dalyvauti.

Daugiau apie programą

Programa „Renkuosi mokyti!“ jau 15 metų buria švietimo bendruomenę – programos dalyvius ir alumnus, kurių jau yra beveik 300, mokytojus, mokyklas ir siekia Lietuvos švietime kurti pozityvius pokyčius. Programa pritraukia motyvuotus, į pagalbą kitam orientuotus dalyvius, kurie mokyklose dirba dvejus metus. Baigus programą, apie 75 proc. dalyvių lieka dirbti švietimo sistemoje ir tęsia darbą dirbdami mokytojais, mokyklų vadovais, akademinės bendruomenės ar švietimo politikos nariais. 

Prie pokyčių prisijungti siūlome ir šalies mokykloms bei verslui. Tikime galintys suburti bendruomenę, kuri padeda užtikrinti šių pokyčių tvarumą.

Programą inicijuoja VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“. Pokyčius padeda kurti pagrindiniai programos partneriai: AcmeGroup, INVL, Omnisend ir Girteka.

Dalyvauti atrankoje – pildyk kandidato anketą.

Kūrybinė agentūra – autoriai, video gamyba – Some films, režisierius – Titas Sūdžius.

Programą įgyvendina

Priklausome tarptautiniam tinklui

Pagrindiniai rėmėjai

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.