fbpx

Beveik prieš metus pakvietėme švietimo bendruomenę ir visus, kam rūpi vaikas ir mokykla, į konferenciją „Mokytojo (ne)standartas“. Šįkart 2019 m. lapkričio 14 d., 14.00-17.00 val., ir vėl kviečiame susitikti Vilniaus rotušėje ir pasikalbėti kiek plačiau – apie „Mokyklos (ne)standartą“.

2019 m. pirmosios 14 mokyklų baigė dalyvavimą išplėstame „Renkuosi mokyti!“ projekte, kurio metu visa mokyklos bendruomenė drauge su programos „Renkuosi mokyti!“ mokytoju įgyvendino pasirinktą pokyčio projektą. Pagrindinis konferencijos „Mokyklos (ne)standartas“ tikslas – pristatyti projekto rezultatus ir parodyti, kad Lietuvos mokyklos, jų bendruomenės gyvos. Kad sulaukusios tinkamo palaikymo ir pagalbos, jos gali susitelkti ir savo pajėgomis kurti teigiamus pokyčius bei matyti konkrečius, tyrimu ir duomenimis grįstus šių pokyčių rezultatus  mokyklos politikos, kultūros ir praktikos srityse.

Kviečiame į konferenciją mokyklų vadovus, mokytojus, švietimo politikos formuotojus ir įgyvendintojus bei visus, kam rūpi švietimas, susipažinti su projektu ir taikyti sėkmingiausius jo elementus savo veikloje ir sprendimuose.

REGISTRACIJA į konferenciją

PROGRAMA

13:30 – 14:00 Registracija, mokyklų pokyčių projektų stendų ekspozicija

14:00 – 14:30 Diskusija apie švietimą su „Renkuosi mokyti!“ programos alumnu Donatu Pusliu ir rašytoju, žurnalistu Ryčiu Zemkausku.

14:30 – 14:40 Kaip kurti pokyčius mokyklų bendruomenėse? Roberta Žižienė, „Renkuosi mokyti!“ programos vadovė.  Kaip buvo išplėstas „Renkuosi mokyti!“ programos modelis, įtraukiantis visą mokyklos bendruomenę, bei pamokos, išmoktos dirbant su besikeičiančiomis mokyklomis.

14:40 – 15:00 Keisdami keičiamės: vadovas, mokytojas, mokykla! Doc. dr. Jūratė Valuckienė, projekto tyrėjų grupė, Šiaulių universitetas. Tyrėjų komandos net keturiuose skirtinguose mokyklų bendruomenių nuomonės tyrimuose surinkti įrodymai patvirtina, kad įtraukusis ugdymas, pastebint kiekvieno vaiko mokymosi poreikius ir ūgties galimybes – misija įmanoma, kai, pasiryžę kaitai, pirmiausiai keičiamės patys – vadovaujantys mokyklai ir vaikų mokymuisi.

15:00 – 15:20  Pokyčiai mokyklos politikoje. 

Auganti mokykla: nuo svajonių link kiekvieno sėkmės! Lina Viršilienė, Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos direktorė. Mokykloje įgyvendinto pokyčio projekto „Reflektyvus mokymąsis mokinio sėkmei“ patirtis, kuri lygiagrečiai keitė mokytojų bendradarbiavimo kultūrą, mokinių mokymosi ir asmeninės pažangos fiksavimą bei visos mokyklos, kaip darniai besivystančios organizacijos, augimą.

15:20 – 15:40    Kavos pertrauka

15:40 – 16:00   Pokyčiai mokyklos kultūroje.

Iš pirmų lūpų: ko nori mokiniai? Rytas Sakas, moksleivis. Mokykla gali ir turėtų kreipti dėmesį į mokyklos kultūrą – stengtis, kad joje būtų gerai visiems. Tai pasiekti nėra sudėtinga, tačiau ko tiksliai reikia? Mokinys Rytas papasakos, kas geriau patiems mokiniams. 

16:00 – 16:20   Pokyčiai mokyklos praktikoje. 

Pokytis – pozityvi vertybė. Aldona Gailienė, Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos direktoriaus pavaduotoja. Kodėl mokyklai reikėjo pokyčių ir kaip jie vyko. O svarbiausia, kad tebevyksta. Pranešimas apie mokyklos komandos formavimą, bendruomenės įtraukimą, veiklą, tyrimo rezultatus ir pastangas visa tai tęsti.

16:20 – 16:50    Diskusija „Pakeliui į mokyklą kiekvienam vaikui“. Dalyvauja: švietimo, mokslo ir sporto viceministrė prof. dr. Jolanta Urbanovič, Lina Viršilienė, Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos direktorė, Aldona Gailienė, Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos direktoriaus pavaduotoja, Tomas Jankūnas, Vilniaus Antakalnio progimnazijos direktorius. Moderuoja dr. Eglė Pranckūnienė, Všį „Mokyklų tobulinimo centras“ ir programos „Renkuosi mokyti!“ steigėja.

16:50 – 17:00    Konferencijos apibendrinimas

REGISTRACIJA į konferenciją

Su visais pokyčių projektais ir jas įgyvendinusiomis mokyklomis galite susipažinti čia

Atsisiųsti failą

Programą įgyvendina

Priklausome tarptautiniam tinklui

Pagrindiniai rėmėjai

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.