fbpx

Viešojoje erdvėje netrūksta informacijos ir tyrimų, kaip šiame amžiuje keičiasi moksleiviai, tačiau keičiasi ir mokytojai. Kaip keičiasi ši fundamentali, tūkstantmečius egzistuojanti mokytojo profesija, kokie jauni mokytojai žengia į mokyklą? Nauja televizijos laida „Daugiau nei mokytojas“ kviečia susipažinti su skirtingais šios profesijos atstovais. Televizijos laida rodoma kiekvieną ketvirtadienį 19.00 val. per LRT PLIUS.

Laidose ir „Renkuosi mokyti!“ dalyviai

Dešimties laidų ciklas pristatys daug skirtingų mokytojų iš visos Lietuvos. Keletas jų yra „Renkuosi mokyti!“ alumnai, šiandien dirbantys įvairiose šalies mokyklose. „Vienas sudėtingiausių dalykų buvo laidai atrinkti mokytojus, kadangi jie visi yra įdomūs ir kūrybiški žmonės. Laidose pasirodys net šeši buvę „Renkuosi mokyti!“ dalyviai. Džiugu, kad galime parodyti istorijas žmonių, kurie į mokyklą atėjo iš kitų profesijų, šį kelią pasirinko pabandę kitus darbus, atėję iš kitų sričių“, – pasakoja laidos kūrėjos Eglė Belozaraitė Tarvydienė ir Gintarė Šatevičiūtė.


„Daugiau nei mokytojas“ laidose filmavosi „Renkuosi mokyti!“ alumnai Ramunė Guogytė, Audronė Zdanevičienė, Ernestas Samsonas, Eglė Stankūnaitė, Ugnė Beinarytė. „Laidos konceptas buvo parodyti kuo daugiau skirtingų mokytojų, apimti kuo daugiau skirtingų laisvalaikio formų, pasidomėti, kokie mokytojai iš tiesų yra po pamokų, kur jie semiasi energijos, idėjų, jėgų kasdien stoti prieš klasę ir dirbti su vaikais. Taip pat laidoje norėjosi parodyti daug skirtingų kelių tapti mokytoju. Todėl laidoje pamatysime ne tik mokytojų, kurie nuo mažens svajojo ir tapo mokytojais, bet ir tokių, kurie tarsi į mokyklą atėjo atsitiktinai ir tik tada suprato, jog tai geriausias jų gyvenimo pasirinkimas. Visi herojai kartojo, jog buvimas mokytoju – tai santykis, tai procesas, tai būsena. Buvo labai įdomu iš jų lūpų išgirsti, kodėl jie pasirinko šią profesiją, kas juos įkvepia, kodėl jie pasirinko nelengvą kelią – auginti žmogų“, – pasakoja laidos kūrėjos Eglė Belozaraitė-Tarvydienė ir Gintarė Šatevičiūtė.

Metas susipažinti iš naujo

Laidos vedėjas, taip pat buvęs „Renkuosi mokyti!“ alumnas Donatas Puslys pasakoja, jog dešimties laidų programa parodys net 20 skirtingų mokytojų portretus, atskleis jų idėjas, gyvenimą bei vizijas, koks šiandien yra mokytojas. „Metas atrasti šiuolaikinius mokytojus, kurie klasėse kuria draugišką atmosferą, su vaikais dalinasi gyvenimiška patirtimi ir moko pasitelkdami modernias priemones bei metodus. Mokytojai, kurie pateko į mūsų laidą – daugiau, nei specialistai. Tai jautrios, kūrybiškos, energingos asmenybės. Būtent jų pačių paklausėme, ką jiems reiškia mokykla, kaip žvelgia į savo karjerą ir, iš tiesų, ar mokytojas – daugiau nei profesija?


Laida kviečia keliauti po skirtingus Lietuvos kampelius ir ten susipažinti su mokytojais, kurie po pamokų užsiima įdomiausiais hobiais, kuria, sportuoja, yra aktyvūs ir įkvepiantys žmonės. Mokytojas daugiau nei profesija – tai gyvenimo būdas ir filosofija, kurią atskleis kiekvienas laidos herojus“, – pasakoja laidos vedėjas Donatas Puslys.

Mokytojas. Koks jis šiandieną? Kviečiame susipažinti ketvirtadieniais, 19.00 val., per LRT PLIUS.

Programą įgyvendina

Priklausome tarptautiniam tinklui

Pagrindiniai rėmėjai

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.