fbpx

Kretingos Simono Daukanto progimnazija, programos „Renkuosi mokyti!“ dalyvė, 2021 m. kovo 25 dieną surengė respublikinę nuotolinę teorinę-praktinę konferenciją ,,ATEITIES MOKYKLA“. Joje dalyvavo pedagogai iš 20 Lietuvos miestų ir rajonų, 60 skirtingų Lietuvos švietimo įstaigų, skaityti 27 pranešimai. Iš jų gerąja patirtimi dalijosi 8 Kretingos Simono Daukanto progimnazijos pedagogai.

Konferencijos iniciatorė, progimnazijos direktorė Sigita Jonaitienė, sveikindama dalyvius, pažymėjo, jog šio susibūrimo tikslas – išsiaiškinti, į kokią mokyklą nori eiti mokiniai ir kokioje nori dirbti mokytojai, rasti atsakymą, kaip priartėti prie idealios mokyklos vizijos. Linkėjo, kad konferencijoje iškeltos idėjos suteiktų galimybę rastis kitokiai mokyklai – tokiai, kurioje visi vaikai jaustųsi laimingi. Pakvietė kartu ieškoti atsakymo, kokios ateities mokyklos, kokio mokytojo, kokio ugdymo norime.

Konferenciją pradėjo filosofijos mokslų daktaras, poetas, mokslinių straipsnių ir vadovėlių autorius Liutauras Degėsys. Pranešime „Ateitis prasidėjo vakar, gal šiandien dar ne vėlu“ jis pabrėžė mokyklos kaitos, vaikų socializacijos, mokymosi mokytis, kai žinai, ko nesimokyti, svarbą.

Eglė Pranckūnienė, mokslų daktarė, švietimo ekspertė, VšĮ „Mokyklų tobulinimo centro“ steigėja, „Renkuosi mokyti“ programos konsultantė, pranešime „Pasitikėjimas ateities mokykloje“ kalbėjo apie pasitikėjimo įtaką mokinių mokymuisi, mokytojų darbo kokybei ir gerovei. Ragino pasitikėti mokytojais praktikais švietimo reformų metu.

Konferencijoje nuskambėjo ir programos „Renkuosi mokyti!“ alumnų – Elzės Vareikytės, Gyčio Valatkos – pranešimai, taip pat savo mintimis dalinosi programos vadovė Agnė Motiejūnė. Pranešimą skaitė ir 11-osios „Renkuosi mokyti!“ kartos dalyvis, Kretingos Simono Daukanto progimnazijos biologijos mokytojas Vainius Stenvičius.

Pedagogų nuomone, ir dabar, ir ateityje bus svarbus vaiko socialinis emocinis ugdymas. Net 10 pedagogų pasidalijo praktine patirtimi, kaip per teatro, meno terapijos, kino pamokas, neformalaus ugdymo užsiėmimus, žaidžiant su Kimočio žaislais, ugdomas empatiškumas ir emocinis intelektas.

Trečioje konferencijos dalyje pradinio ugdymo ir dalykų mokytojai atskleidė nuotolinio mokymosi ypatumus, internetinių įrankių „Quizlet“ ir „Padlet“, QR kodų naudojimo pamokoje galimybes, pasidalijo švietimo naujove – metodu ,,Pamokos studija“, kuris leidžia sustiprinti mokytojų bendradarbiavimą ir pasiekti mokinių pažangos. Daug dėmesio pedagogai skyrė patyriminiam ir probleminiam mokymui. Visi pranešėjai teigė, jog dabarties ir ateities mokykloje labai svarbi aktyvi veikla ir nenuobodi pamoka.

Dalyviai diskutavo ir reflektavo grupėse. Savo įžvalgas pristatė baigiamojoje konferencijos dalyje: „Ateities mokykla – įtraukianti mišraus ugdymo mokykla, kurioje dirbs ne robotai, o kūrybingi, ugdantys vaikų empatiją ir įvairius gebėjimus pedagogai“, dėkojo organizatoriams už galimybę susitikti su bendraminčiais, pasidalyti informacija, praktiniais pavyzdžiais.

Kretingos rajono savivaldybės švietimo skyriaus specialistė Jolanta Jurgutienė pasidžiaugė pirmąja nuotoline praktine konferencija, kurioje buvo įdomu, linksma ir informatyvu, dėkojo progimnazijos direktorei bei moderatorėms Vidai Garjonienei bei Daivai Beivydienei.

Programą įgyvendina

Pagrindinis partneris

Priklausome tarptautiniam tinklui

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.