fbpx

2021-2022 mokslo metus 8 Lietuvos mokyklos pradeda su nauju iššūkiu – jos tapo programos „Renkuosi mokyti!“ bendruomenės dalimi ir pradės įgyvendinti dvejus metus trunkančius pokyčio projektus savo mokyklose. Praėjusios ilgą atranką, į programą pateko šios mokyklos:

 1. Biržų „Aušros“ pagrindinė mokykla
 2. Kauno r. Neveronių gimnazija
 3. Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija
 4. Kazlų Rūdos Plutiškių gimnazija
 5. Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazija
 6. Panevėžio „Minties“ gimnazija
 7. Panevėžio r. Ramygalos gimnazija
 8. Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazija

Su „Renkuosi mokyti!“ pagalba šiose mokyklose bus įgyvendinami pokyčio projektai, kurie padės tobulėti ir augti visai mokyklos bendruomenei – inovatyvi programa remiasi įtraukiojo ugdymo praktika, projekto metu bus suteikiami profesinio tobulinimosi mokymai bei konsultacijos mokytojams, vadovams. Pagrindinis įtraukiojo ugdymo siekis – visavertis kiekvieno mokinio dalyvavimas ugdymo procese, atsižvelgiant į kiekvieno mokinio poreikius ir galimybes. Svarbiausia tai, kad dėl bendro tikslo susitelkia ne tik mokyklos darbuotojai, bet ir patys vaikai bei jų tėveliai. Remiantis tyrimu, kuris buvo atliktas mokyklose, įgyvendinusiose pokyčio projektus 2018–2020 m., 39 proc. daugiau tėvų pastebėjo, kad mokykla iš tiesų dėjo daugiau pastangų, kad joje būtų gera mokytis visiems. Pokyčio projektus iš viso jau yra įgyvendinusios 44 ugdymo įstaigos.

Kas laukia šių mokyklų, pradėjus įgyvendinti pokyčio projektus?

 1. Nuo rugsėjo prie mokyklų kolektyvo prisijungs naujasis kolega – programos „Renkuosi mokyti!“ dalyvis.
 2. Mokyklos susitiks su tyrėjais ir kartu identifikuos bei išsigrynins mokykloje norimą keisti sritį.
 3. Mokykloms skirsime su pokyčio projekto konsultantą, su kuriuo suburta mokyklos pokyčių komanda parengs pokyčio projekto planą.
 4. Kad pokyčius išjudinti sektųsi dar sklandžiau, į juos bus įtraukiama visa bendruomenė. Mokyklai bus teikiamos verslo ir vadybinės konsultacijos, bus sudaryta  galimybė bendradarbiauti ir mokytis ir iš kitų projekte dalyvaujančių mokyklų.
 5. Pokyčių projekto eiga bus stebima, o jo pabaigoje rezultatai bus matuojami tyrimu.

Programą įgyvendina VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“, jau daugiau kaip 20 metų inicijuojantis teigiamus pokyčius Lietuvos mokyklose, pagrindinis programos partneris – Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“.

Prie mokyklų pokyčio projektų įgyvendinimo aktyviai prisideda ir verslas investuodamas į bendruomenių, kuriose veikia, gerovę. Tad norime padėkoti įmonei „Viking Industrier“, kuri remia Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos pokyčius, taip pat „IKEA Industry Lietuva“, kuri remia Kazlų Rūdos Plutiškių gimnazijos pokyčius, bei „Linas agro Group“, kuri remia Panevėžio r. Ramygalos gimnazijos pokyčius.

Programą įgyvendina

Priklausome tarptautiniam tinklui

Pagrindiniai rėmėjai

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.