fbpx

Įgyvendindami projektą „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“, sutelkėme konsultantų komandą, padedančią mokykloms kurti pokyčio projektus. Tai ilgalaikis, į tvarius pokyčius orientuotas virsmas, tad labai svarbu atsitraukti ir pamatyti save iš šalies, įkvėpimo ir idėjų ieškoti kuo įvairesniuose šaltiniuose. Džiaugiamės, jog tokiu atradimu vieni kitiems tapo Vilniaus šv. Kristoforo progimnazija ir įmonė inTegra House. Kas sieja verslo organizaciją ir mokyklą, kaip vyksta transformacija ir gimsta sinergija – įspūdžiuose po mokymų.

Balandžio 4 dieną pavasarinis pokyčių vėjas dvelktelėjo Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos vadovams, mokytojams, mokiniams ir mokyklos darbuotojams, susirinkusiems dieną praleisti drauge prasmingai ir neįprastai – 40 kilometrų nuo Vilniaus įsikūrusiuose kūrybos ir sąmoningumo namuose inTegra House.

Tegra grupių valdybos pirmininkas ir inTegra House įkūrėjas Rinardas Goda su žmona Anastasija Goda vedė mokymus „Smaragdo miesto mokykla“, kurių tikslas – stiprinti mokyklos bendruomenę, skatinti dialogą ir atvirumą remiantis sėkmingais verslo pavyzdžiais.

Ko šių dienų mokykla gali pasimokyti iš verslo? Žmogaus, šeimos, bendruomenės ir organizacijos vystymasis labai panašus. Organizaciniai, vertybių ar komunikacijos metodai gali būti sėkmingai pritaikyti ir mokykloje, ir versle. Įmonė UAB Tegra State, kuri jau 23 metus užsiima statybinių medžiagų prekyba, šiandien yra sėkminga ir sėkmės formulėmis dalinasi su kitais Lietuvos verslo subjektais, bendruomenėmis ir net mokyklomis.

Mokymų metu Rinardas Goda atvirai papasakojo įmonės istoriją, kaip ji keitėsi ir vystėsi, įvardindamas kliūtis, tokias kaip: chaosas įmonės veikloje, prasti pardavimų rezultatai, tvarkos ir taisyklių stoka, trukdžiusias proveržiui ir net galėjusias privesti prie įmonės uždarymo. „Ieškojome kelio, vedančio teigiamų pokyčių kryptimi ir jie prasidėjo tada, kai iškėlėme klausimą, dėl ko visa tai darome, kur mes einame. 2011 metais įvyko įmonės strateginė sesija, kurioje dalyvavo akcininkai, vadovai ir visi darbuotojai. Jos metu diskusijos ir pokalbiai buvo esminiai, jie išsigrynino prasmę, atsakė į klausimus, kad ne pinigai, ne mūsų gaminiai, ne klientai, o mes patys, dirbantieji, ir mūsų tarpusavio bendravimas yra svarbiausias. Taip gimė šūkis „Sinergija ir pasitenkinimas bendradarbiaujant ir keičiantis idėjomis“, iš hierarchinės organizacijos tapome į tikslą orientuota organizacija, kurioje stiprus darbuotojų vidinis pasitenkinimas ir motyvacija,“ – pasakojo Rinardas.

Sistema, paremta pasitikėjimu, davė vaisių – augimas ir rezultatai gerėjo. Neilgai trukus patys darbuotojai suprato, kad svarbu kalbėti ne tik apie darbą, ne tik organizuoti strategines sesijas, pokalbių ir susitikimų reikia reguliarių, nes jie tikrai stiprina komandą. „Galvose pradėjo suktis keisti projektai – pribrendome dar didesniems pokyčiams ir 2012 metais įvyko antroji strateginė sesija, kurioje gimė idėja savo sukaupta patirtimi kaip atsistoti, augti ir klestėti, dalintis su kitomis organizacijomis, mokyti jas daryti pokyčius,“ –projekto inTegra House pradžią prisiminė Rinardas.

Šiandien šioje vietoje vyksta UAB Tegra State susirinkimai. Kiekvienas penktadienis paskiriamas visos savaitės būtiniems susirinkimams ir pokalbiams ne tik apie darbą, daromos mankštos, kuriamos vidinės įmonės taisyklės, paremtos pagarba ir rūpinimusi vieni kitais. Šios organizacijos darbuotojų tikslas – nuolatos gerinti darbo rezultatus ir atmosferą  komandoje!

Kontrolės pakeitimas pasitikėjimu, gebėjimas valdyti stresą, įsijautimas į kito žmogaus rolę padeda kurti tvarius ir sėkmingus tarpusavio santykius, kurie yra svarbūs kiekvienai bendruomenei –  taip pat ir mokyklai. Puiku, kad Lietuvos mokyklos ryžtasi pokyčiams. O inTegra House komanda džiaugiasi susitikimu su šv. Kristoforo progimnazija, kuri turi šaunių ir globėjiškų mokytojų, iniciatyvių mokinių ir draugišką darbuotojų komandą. Tikime, kad šis potyris – tai gražių ir didingų idėjų pradžia!

Parengė Kristina Adomaitytė, InTegra House projektų vadovė

Programą įgyvendina

Priklausome tarptautiniam tinklui

Pagrindiniai rėmėjai

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.