fbpx

„Mes dar neturime kompiuterio, tačiau neišvengiamai šiais laikais jis jau darosi reikalingas. Nuotolinis mokymas vėl prasidės ir patiems mažiausiems jungtis per telefonus, panašu, teks dar ilgai”, „Labai norėčiau kompiuterio, nes esame daugiavaikė šeima ir, kai mano broliui vyksta mokymai, o man pamokos, kiti mokosi per telefoną, būna labai sunku” – tai ištraukos iš laiškų, kurių sulaukė akcijos „Kalėdos karantine! P.S.”, skirtos padėti visiems moksleiviams tinkamai mokytis nuotoliniu būdu, kūrėjai.

„Ši akcija pirmiausia atkreipia dėmesį į vaiką kuris neturi priemonės, neturi ryšio su mokytoju. Tai nėra kompiuterių dalinimo parodomoji akcija. Yra šeimų kuriose auga 2-3 vaikai, o kompiuteris namie vienas. Akcija atkreipia dėmesį būtent į tai – vaikai gali rašyti laišką Seneliui ir tikėti jo stebuklų galia. Tikėti, kad bus lengviau mokytis, išlaukti, neprarasti draugų, neprarasti ryšio su mokyklos bendruomene“, – sako akcijos sumanytojas Mykolas Vildžiūnas.

Bendrauti, būti geresniais, stipriau mylėti ir rūpintis vienas kitu, bent jau nuotoliniu būdu, vaikus visą gruodžio mėnesį kvietė LRT televizijos eteryje ir LRT mediatekoje rodytas serialas „Kalėdos karantine“. Čia kasdien į pačius rūpimiausius vaikams klausimus atsakymų ieškojo Kalėdų Senelis ir jo padėjėjai elfai.

Dabar šie stebuklų kūrėjai spėjo parengti muzikinį spektaklį „Kalėdos karantine! P.S.“, kurį galima pamatyti portale LRT.lt.

Ir po spektaklio premjeros galima į Kalėdų Senelio taupyklę nuotoliniu būdu mesti kankorėžius, kurie virs lėšomis, už kurias bus perkamos priemonės labiausiai jų pristigusiems. Bus galima aukoti iki sausio 3 d. Norintys prisidėti prie paramos akcijos kviečiami skambinti arba siųsti SMS žinutes trumpaisiais numeriais 1408 (5 eurai) ir 1419 (2 eurai).

Mokytojų pamokos karantine

Kol akcijos sumanytojai paskendę darbuose, kūrybiniuose ieškojimuose šiuo metu yra ir „Renkuosi mokyti“ programos, 10 kartos dalyvė, Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos geografijos ir pilietinio ugdymo mokytoja Kornelija Čepytė. Ji jau dabar ruošiasi susitikimui su savo mokiniais po žiemos atostogų nuotolinėse pamokose.

„Iki šiol nuotoliniam mokymuisi nepakankamai pritaikytos ir susistemintos programos socialiniams mokslams. Kalbų, matematikos pamokoms programų yra nemažai, o štai mano dėstomiems dalykams informaciją tenka rankioti iš vadovėlių, pratybų, ieškoti vizualios, įtraukiančios informacijos. Išlaikyti mokinio dėmesį ir pamokos dinamiką tikrai sudėtinga. Pavyzdžiui, geografijos pamokoje naudojami žemėlapiai, kuriuos klasėje padalindavai ir mokiniai gavę užduotį čia pat pažymėdavo kalnus, miestus ar dar kažką, ko reikia. Nors internete galima rasti krūvas žemėlapių, tačiau jie ne visada atitinka mokymosi programą“, – sako mokytoja K. Čepytė.

Anot mokytojos šioje situacijoje gelbsti mokytojų atradimai, kuriais jie noriai dalinasi su kitais, kaip mokinius įtraukti į nuotolinį mokymosi procesą. Tačiau mokiniams ūpą dažnai numuša ne tik priemonių trūkumas, kai kompiuteriu tuo pačiu metu naudojasi broliai ar sesės, o jiems patiems dalyvauti pamokose tenka tik telefonu, bet ir draudimai su klasės draugais susitikti gyvai. „Mano auklėjamojoje klasėje su įvairiomis priemonių stokos problemomis pirmojo karantino metu susidūrė gal 5 vaikai iš beveik trisdešimties. Dabar tos techninės problemos išspręstos – mokykla skyrė priemones, tačiau per kompiuterio kamerą pajusti tikro bendravimo džiaugsmą labai sudėtinga. Apie slegiantį nerimą, nuolatinio sėdėjimo prie kompiuterio ar išmanių įrenginių sukeltą stresą kalbamės ir su mūsų mokyklos mokinių tarybos nariais. Jie atvirai kalba, kad laikas su mokiniais dirbti ir psichologams, kurie padėtų susitvarkyti jauniems žmonėms su kylančiais iššūkiais ir sunkumais”, – teigia K. Čepytė.

Mokiniams ir mokytojams susidoroti ne tik su techniniais, bet ir emociniais sunkumais nuotolinio mokymosi procese bandys padėti ir „Kalėdos karantine! P.S.“ kūrėjai. Jie tikisi, kad pasibaigus šiai akcijai kūrybinis procesas nenutrūks, nes prisijungs daugiau menininkų, kurie visada turi minčių, kaip gal kartais nuobodžiuose ir sudėtinguose dalykuose įžvelgti linksmus dalykus. „Kviečiu visus kūrėjus susitelkti ir ieškoti būdų, kaip mokiniams padėti išlaikyti emocinį ryšį ir užtikrinti bendravimo kokybę per nuotolį. Galbūt kam nors kils mintis, kaip sukurti kokį interaktyvų „pabėgimo kambarį“, padėsiantį ištrūkti iš šio užburto rato žaidžiant su draugais, kitomis klasėmis ar net mokyklomis nuotoliniu būdu“, – sako „Kalėdos karantine! P.S.“ režisierius ir prodiuseris M. Vildžiūnas.

Priešmokyklinukams ruošiamas specialus „Kalėdų karantine“ siurprizas

Pedagogai pripažįsta, kad mokiniams mokytis nuotoliniu būdu tikrai sunku, tačiau jie būdami vyresni, mokėdami skaityti ir naudotis išmaniosiomis technologijomis visgi prisitaiko, o štai priešmokyklinukams pasiruošimas būsimai kelionei į mokyklą būnant namuose dar sudėtingesnis. „Seniai žinoma tiesa, kad gera pradžia pusė darbo, o nemokant skaityti ar rašyti bet koks ateities darbas gali nueiti šuniui ant uodegos. Taigi pagalvojome ir apie mažuosius mūsų žiūrovus, kuriems prie kompiuterių sėdėti dar per anksti, tačiau pažinti raides ir skaičius pats metas.

Savo šia idėja jau užkrėtėme leidyklas: Alma littera, Tyto alba, Dvi tylos. Jos jau ruošia specialius rinkinius, kurie keliaus pas būsimus pirmokus. Dalis bus dovanojama, o dalį bus galima įsigyti gerokai pigiau“, – sako M. Vildžiūnas. Taip pat akcijai knygas dovanoja ir akciją palaiko Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius.

Tikimasi, kad priešmokyklinukams laiškus padės rašyti vyresni broliai ir sesės, tėveliai bei auklėtojos. Žinučių iš priešmokyklinukų laukiama ten pat kaip ir vyresnių – „Facebook“ paskyroje „Kalėdos karantine“ ir el. paštu: kaleduseneliskarantine@gmail.com

Programą įgyvendina

Priklausome tarptautiniam tinklui

Pagrindiniai rėmėjai

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.