Lietuvos švietimo sistemoje turėtų būti nustatyti vienodi standartai, turėtų būti mažiau, tačiau geriau apmokamų mokytojų, o sektoriaus vadovybė turėtų įgauti daugiau galių ir atsakomybių – skelbia ekspertų siūlymai. Apie mokslo metų trukmę, mokytojų rengimą ir kitus švietimo iššūkius „Žinių radijuje“ su žurnalistu Aurimu Peredniu diskutavo ir Eglė Pranckūnienė, Mokyklų tobulinimo centro steigėja. Ji pasidalino ir gerąja „Renkuosi mokyti!“ praktika.
„Švietimo reforma būtų mūsų prioritetų sąrašo viršuje“, – sako Tarptautinio valiutos fondo misijos Lietuvoje vadovas Ch. Klingenas po susitikimo su premjeru S. Skverneliu.
Švietimo ir mokslo ministerija jau yra parengusi projektus dėl to, kiek atostogų bus moksleiviams. Kaip skelbia portalas 15min.lt, ministrės dar nepasirašytame projekte sakoma, kad 5-10 klasių moksleiviams ir I-IV gimnazijos klasių mokiniams 2018 metais vasaros atostogos prasidės ne gegužės pabaigoje, o birželio 18 dieną.
2019 metais 5-10 klasių moksleiviams ir visiems gimnazistams, išskyrus IV baigiamąją klasę lankančius, atostogos prasidėtų birželio 24-ąją. Pagal ŠMM projektą, vyresniems mokiniams taip pat trumpėtų Kalėdų ir Velykų atostogos.
Pradinukų ugdymo planas tvirtinamas atskirai – įsakymo dėl jo švietimo ir mokslo ministrė taip pat dar nepasirašė.
Vasaros atostogas 2018-aisiais pradinukai turėtų pradėti birželio 1 dieną, o 2019 metais šiek tiek vėliau – birželio 3-ąją.
Drauge su Egle Pranckūniene laidoje taip pat diskutuoja: Gražvydas Kazakevičius, Švietimo ir mokslo viceministras, Gabrielius Landsbergis, TS-LKD pirmininkas, Audrius Jurgelevičius, Lietuvos Švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos pirmininkas ir Audrius Murauskas, Tėvų forumo pirmininkas.
Kviečiame klausytis laidos įrašo čia
Parengta pagal „Žinių radijo“ informaciją