fbpx

Lietuvos švietimo sistemoje turėtų būti nustatyti vienodi standartai, turėtų būti mažiau, tačiau geriau apmokamų mokytojų, o sektoriaus vadovybė turėtų įgauti daugiau galių ir atsakomybių – skelbia ekspertų siūlymai. Apie mokslo metų trukmę, mokytojų rengimą ir kitus švietimo iššūkius „Žinių radijuje“ su žurnalistu Aurimu Peredniu diskutavo ir Eglė Pranckūnienė, Mokyklų tobulinimo centro steigėja. Ji pasidalino ir gerąja „Renkuosi mokyti!“ praktika.
„Švietimo reforma būtų mūsų prioritetų sąrašo viršuje“, – sako Tarptautinio valiutos fondo misijos Lietuvoje vadovas Ch. Klingenas po susitikimo su premjeru S. Skverneliu.
Švietimo ir mokslo ministerija jau yra parengusi projektus dėl to, kiek atostogų bus moksleiviams. Kaip skelbia portalas 15min.lt, ministrės dar nepasirašytame projekte sakoma, kad 5-10 klasių moksleiviams ir I-IV gimnazijos klasių mokiniams 2018 metais vasaros atostogos prasidės ne gegužės pabaigoje, o birželio 18 dieną.
2019 metais 5-10 klasių moksleiviams ir visiems gimnazistams, išskyrus IV baigiamąją klasę lankančius, atostogos prasidėtų birželio 24-ąją. Pagal ŠMM projektą, vyresniems mokiniams taip pat trumpėtų Kalėdų ir Velykų atostogos.
Pradinukų ugdymo planas tvirtinamas atskirai – įsakymo dėl jo švietimo ir mokslo ministrė taip pat dar nepasirašė.
Vasaros atostogas 2018-aisiais pradinukai turėtų pradėti birželio 1 dieną, o 2019 metais šiek tiek vėliau – birželio 3-ąją.

Drauge su Egle Pranckūniene laidoje taip pat diskutuoja: Gražvydas Kazakevičius, Švietimo ir mokslo viceministras, Gabrielius Landsbergis, TS-LKD pirmininkas, Audrius Jurgelevičius, Lietuvos Švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos pirmininkas ir Audrius Murauskas, Tėvų forumo pirmininkas.

Kviečiame klausytis laidos įrašo čia

Parengta pagal „Žinių radijo“ informaciją

Programą įgyvendina

Priklausome tarptautiniam tinklui

Pagrindiniai rėmėjai

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.