„Renkuosi mokyti!“ alumnai

„Renkuosi mokyti!“ mokytojai, sėkmingai baigę dvejų  metų programą,  savo veiklą tęsia tapdami „Renkuosi mokyti!“ alumnais. Alumnų judėjimas yra neatsiejama „Renkuosi mokyti!“ dalis, padedanti įgyvendinti programos viziją – mokymosi sėkmės ir džiaugsmas kiekvienam vaikui.

Alumnų judėjimo tikslas – įkvėpti ir inicijuoti teigiamus pokyčius švietime, politikoje ir visuomenėje, panaudojant „Renkuosi mokyti!“ alumnų tolimesnę profesinę ir gyvenimišką patirtį.

Alumnų judėjimo kryptys

Alumnai visuomenei

tai teigiamų pokyčių švietime, politikoje ir visuomenėje inicijavimas, informacijos sklaida apie besikeičiančią šiuolaikinę mokyklą, teigiamus pokyčius joje. Alumnai išreiškia poziciją aktualiais švietimo klausimais, dalyvauja visuomeniniuose projektuose.

Alumnai programai

tai pagalba įgyvendinant „Renkuosi mokyti!“ programą, pavyzdžiui, pradedančiųjų mokytojų konsultavimas, programos žinomumo didinimas.

Alumnai alumnams

tai rūpinimasis narių tarpusavio bendradarbiavimu ir tobulėjimo galimybėmis, alumnų judėjimo gyvybingumu.

Alumnų karjera

Programai pasibaigus, kiekvienas dalyvis gali rinktis tolimesnį darbą mokykloje ar kitas karjeros kryptis. Nesvarbu koks būtų pasirinkimas, dalyvis išlieka programos „Renkuosi mokyti!“ bendruomenės nariu ir alumnu, tampa programos ambasadoriumi, neabejingu švietimui ir mokyklai. Patirtis, įgyta dirbant mokykloje, taip pat yra neįkainojama, kad ir kaip susiklostytų tolimesnė karjera.

Dirbti mokytojais po dvejų metų programoje lieka apytiksliai du trečdaliai „Renkuosi mokyti!“ dalyvių. Kiti dirba švietimo sistemoje nacionaliniu lygmeniu, kuria ir įgyvendina švietimo projektus. Dalis daro karjerą versle ar moksle, tačiau toliau lieka susiję su švietimu per savanoriškas veiklas. Aktyviai su švietimu susiję lieka daugiau nei 75% alumnų.