Ž. Šilėnas: kodėl verta išbandyti mokytojo darbą

Ž. Šilėnas: kodėl verta išbandyti mokytojo darbą

Lietuvos laisvosios rinkos prezidentas Žilvinas Šilėnas apie iššūkį būti mokytoju: ką patirsite ir išmoksite, atsistoję prieš klasę. Penkios priežastys, kodėl verta prisijungti:

„Tiems, kas kažkada norėjo būti mokytoju. Yra tokia programa http://www.renkuosimokyti.lt/ , kurios esmė – būk mokytoju. Aš esu buvęs mokytoju dar iki tol, kol tokia programa buvo. Patiko. Dėl šių priežasčių:

  1. Džiaugsmas. Smagu pratampyti moksleivių jaunas smegenis, apie tai, koks nuostabus ir keistas yra pasaulis. Kad dalykai, kurie atrodo savaime suprantami, nebūtinai yra tokie.
  2. Patirtis. Labai naudinga pasitreniruoti, ypač jei planuoji karjerą su viešu kalbėjimu. Moksleiviai – labai neatlaidi publika. Jei kažką darai neįdomiai, ar nuobodžiai – tuoj prarasi auditorijos dėmesį ir šnekėsi pats sau. Gali bandyti moralizuoti „pasidėkite telefonus“, bet žinai, kad čia yra kelias į niekur.
  3. Atsakomybė. Nepakankamai pasiruošti pamokai yra 100 kartų baisiau nei neparuošti namų darbų. Blogai pasiruošęs pamokai turėsi 45 minutes gėdos (nebent esi visiškas sociopatas).
  4. Patirtis žmogiškųjų išteklių valdyme. Kaip užsitarnausi autoritetą netapdamas „kirviu“, „ledo karaliene“ ar „draugeliu“. Nes visi jie yra klystkeliai, kuriuose suklupo ne vienas. Tai aktualu tiek vadovaujant klasei, tiek įmonei.
  5. Stereotipų laužymas. Nepakartojamas jausmas, kai kokiame ratelyje pasakysi, kad dirbi mokytoju. Man buvo kokį šimtą kartų. „ai, tai niekur neįstojai?“ arba „ne ne, nieko nesakau, tik šiaip“.

Nesakau, kad būtinai meskite tai, ką dabar veikiate ir pulkite visi būti mokytojais iki gyvos galvos. Bet pamąstykite.“

Jei nebijote iššūkių, norite augti pats ir padėti augti kitiems, laukiame jūsų užpildytų anketų iki vasario 5 d.

 

Projektą įgyvendina

Pagrindinis partneris

Priklausome tarptautiniam tinklui

Draugai ir rėmėjai