fbpx

Lietuvos laisvosios rinkos prezidentas Žilvinas Šilėnas apie iššūkį būti mokytoju: ką patirsite ir išmoksite, atsistoję prieš klasę. Penkios priežastys, kodėl verta prisijungti:

„Tiems, kas kažkada norėjo būti mokytoju. Yra tokia programa http://www.renkuosimokyti.lt/ , kurios esmė – būk mokytoju. Aš esu buvęs mokytoju dar iki tol, kol tokia programa buvo. Patiko. Dėl šių priežasčių:

  1. Džiaugsmas. Smagu pratampyti moksleivių jaunas smegenis, apie tai, koks nuostabus ir keistas yra pasaulis. Kad dalykai, kurie atrodo savaime suprantami, nebūtinai yra tokie.
  2. Patirtis. Labai naudinga pasitreniruoti, ypač jei planuoji karjerą su viešu kalbėjimu. Moksleiviai – labai neatlaidi publika. Jei kažką darai neįdomiai, ar nuobodžiai – tuoj prarasi auditorijos dėmesį ir šnekėsi pats sau. Gali bandyti moralizuoti „pasidėkite telefonus”, bet žinai, kad čia yra kelias į niekur.
  3. Atsakomybė. Nepakankamai pasiruošti pamokai yra 100 kartų baisiau nei neparuošti namų darbų. Blogai pasiruošęs pamokai turėsi 45 minutes gėdos (nebent esi visiškas sociopatas).
  4. Patirtis žmogiškųjų išteklių valdyme. Kaip užsitarnausi autoritetą netapdamas „kirviu”, „ledo karaliene” ar „draugeliu”. Nes visi jie yra klystkeliai, kuriuose suklupo ne vienas. Tai aktualu tiek vadovaujant klasei, tiek įmonei.
  5. Stereotipų laužymas. Nepakartojamas jausmas, kai kokiame ratelyje pasakysi, kad dirbi mokytoju. Man buvo kokį šimtą kartų. „ai, tai niekur neįstojai?” arba „ne ne, nieko nesakau, tik šiaip”.

Nesakau, kad būtinai meskite tai, ką dabar veikiate ir pulkite visi būti mokytojais iki gyvos galvos. Bet pamąstykite.“

Jei nebijote iššūkių, norite augti pats ir padėti augti kitiems, laukiame jūsų užpildytų anketų iki vasario 5 d.

 

Programą įgyvendina

Pagrindinis partneris

Priklausome tarptautiniam tinklui

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.