„Traukiniu į pamoką!“ kviečia mokytis keliaujant

„Traukiniu į pamoką!“ kviečia mokytis keliaujant

Artėjant tarptautinei mokytojų dienai, „Renkuosi mokyti!“ ir  „Lietuvos geležinkeliai” kviečia į interaktyvias pamokas traukiniuose. Kultūros gimimo paieškos, Baltijos jūros gyvūnai, viduramžių Trakai, kunigaikščiai ir kibinai, medinės architektūra paveldas Zervynose, žemaičių tarmė ir bananmedžio tyrinėjimas Kretingos dvaro žiemos sode – kiekvieno, pasirinkusio norimą maršrutą, laukia daug įdomių atradimų apie Lietuvos istoriją, gamtą ir architektūrą. „Renkuosi mokyti!“ mokytojų pamokos vyks spalio 3-4 d. traukiniuose, vykstančiuose iš Vilniaus, Šiaulių, Jonavos ir Kuršėnų.

Iniciatyva „Traukiniu į pamoką!“ siekiama parodyti, kokia įdomi ir kūrybinga yra mokytojo profesija bei priminti, kad mokytis galime visur, ne tik mokykloje ir klasėje. „Gyvenimas nėra padalintas į atskiras disciplinas, tai – visuma, tarsi milžiniškas voratinklis, kur viskas susiję. Mokydamiesi už klasės ribų, visumos suvokimą sustipriname, galime teorines žinias žaibiškai pritaikyti praktikoje, pajusti gilesnę mokymosi prasmę“, – teigia Rita Urbonaitė, „Renkuosi mokyti!“ programos alumnė ir viena iš idėjos sumanytojų.

Rinkitės maršrutą ir važiuojame!

SPALIO 3 d. 

6.43-15.15 val. Pavenčiai-Kretinga: Lietuvos dvarų istorija ir kultūra

Biologija ir lietuvių kalba vienoje pamokoje? Taip! Keliaudami su Šiaulių r. Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos šeštokais, sužinosite apie Kretingos dvarą, jo žiemos sodo ir parko augalų įvairovę. Atvykus mokinių lauks  žemaitiškai šnekančio gido ekskursija ir pažintis su žemaičių tarmės kretingiškių patarme.

„Renkuosi mokyti!“ mokytojas Nerijus Medeišis

7.51-13.20 val. Vilnius-Trakai: Kunigaikščių keliais

Važiuokite į senąją Lietuvos sostinę ir su Vilniaus Santaros gimnazijos penktokais atraskite tai, ko anksčiau nepastebėjote.

„Renkuosi mokyti!“ mokytoja Ana Pečiulienė

SPALIO 4 d.

7.25-16.05 val. Šiauliai-Klaipėda: Baltijos jūros (ir ne tik) paslaptys

Ar žinote jūros apibrėžimą? O Baltijos jūros gylį, druskingumą, jos gyvūnus? Ne? Tuomet ruoškitės į kelionę kartu su Šiaulių Salduvės progimnazijos mokiniais.  Grįždami namo, mokiniai patys taps mokytojais: kurs mokomuosius plakatus ir  dalinsis naujomis žiniomis su keleiviais.

„Renkuosi mokyti!“ mokytoja Asta Cikanavičė

7.51-14.30 val. Vilnius-Trakai: Trakai viduramžiais: pilis, valdovai, karaimai ir kibinai

Trakai ir Lietuvos istorija – neatsiejami. Tik šįkart VGTU inžinerijos licėjaus mokinių ir traukinio keleivių laukia pasakojimas ne tik apie kunigaikščių, bet ir kibinų vaidmenį Lietuvos istorijoje.

„Renkuosi mokyti!“ mokytojas Dalius Miknevičius

9.49-17.47 val. Jonava-Vilnius: Kaip ir kur gimė kultūra

Pamoka-protmūšis „Kultūros gimimas“  traukinio vagone mes iššūkį  ir padės išsiaiškinti tai, ko dar nežino ne tik Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos mokiniai, bet ir kiti keliautojai.  Atvykę į Vilnių, mokiniai  patys   praktiškai išbandys kaip gimsta kultūra šiandien: dalyvaus  muzikos edukacijoje „Tapk kompozitoriumi“ bei kurs antikos teatrui būdingą scenografiją ir kostiumus.

„Renkuosi mokyti!“ mokytoja Inga Šviesaitė

10.05-17.45 val. Vilnius-Zervynos: Lietuvos medinė architektūra

Zervynos – vienas geriausiai išlikusių tradicinės architektūros kaimų. Keliaudami drauge su Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos mokiniais, susipažinsite su tradicinės medinės architektūros pastatų tipais, jų regioniniais skirtumais, puošybos elementais. Atvykus į Zervynas, teorija virs praktika: piešite pasirinktus pastatus ir architektūrinius elementus, o grįždami atgal traukinyje surengsite laikiną parodą.

p.s. bus laiko ir pagrybauti!

„Renkuosi mokyti!“ mokytoja Rita Urbonaitė

 

Traukinio bilietus į pamokas įsigysite www.traukiniobilietas.lt

 

Projektą įgyvendina

Pagrindinis partneris

Priklausome tarptautiniam tinklui

Draugai ir rėmėjai