Sveikiname Alių Avčininką!

Sveikiname Alių Avčininką!

Spalio 2 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje paskelbtas 2018 metų Meilės Lukšienės premijos laureatas – juo tapo jaunas lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas iš Vilniaus Užupio gimnazijos Alius Avčininkas! Alius yra ir penktosios kartos „Renkuosi mokyti!“ mokytojas.

„Šiemet kandidatai ypatingi tuo, kad visi labai stiprūs. Atrankos komisijos diskusija buvo labai karšta. Juodas dūmas kilo net keletą kartų, kol pagaliau išrinkome laimėtoją“, – sakė komisijos pirmininkas, švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius.

A. Avčininkas, kilęs iš Kėdainių rajono, Kėdainių Šviesiosios gimnazijos ir Vilniaus universiteto auklėtinis, į mokyklą atėjo per programą „Renkuosi mokyti“.
Mokytojas dalyvauja nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose, dvejus metus iš eilės buvo atrinktas vykti į Tarptautinį mokytojų forumą. A. Avčininkas prisidėjo rengiant literatūros vadovėlius, metodinę literatūros medžiagą abiturientams. Jis taip pat yra ir Vilniaus universiteto doktorantas bei dėstytojas.
„Kai atrankos komisija pabaigoje pasiūlė visiems pasakyti vieną žodį, ištariau: „mokytoja Danutė“. Ji – mano kelrodis. Kai aplankiau ją ligoninėje, ji pasakė: linkiu tau meilės, nes meilė taurina žmogų, padeda nuveikti visus darbus. Tai įvertinimas jai ir visiems mokytojams“, – atsiimdamas laureato diplomą sakė apdovanotas mokytojas.

Į Meilės Lukšienės premiją šiemet pretendavo 21 jaunas mokytojas.
Premiją pedagogams, ne vyresniems nei 35 m., Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 2010 m. Ji skiriama už demokratiškumo, bendruomeniškumo, pilietiškumo, tautiškumo, humanizmo ir kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą ir sklaidą. Premija siekiama įprasminti daktarės Meilės Lukšienės atminimą ir skatinti jaunus pedagogus aktyviai įsitraukti į švietimo plėtotės darbus. Premijos laureatas įsipareigoja tęsti ir plėtoti Meilės Lukšienės idėjas ir dalyvauti pažangiausių mokytojų sambūryje.

Parengta pgl. ŠMM informaciją, nuotr. BNS

Projektą įgyvendina

Pagrindinis partneris

Priklausome tarptautiniam tinklui

Draugai ir rėmėjai