fbpx

Prasidėjus naujiems metams dažnas iš mūsų susimąstome apie naujus siekius, pokyčius profesiniame ar asmeniniame gyvenime. Dviem „Renkuosi mokyti!” programos alumnėms perėjimas į 2022-uosius pažymėtas ypatingais pokyčiais jų profesiniame kelyje. Simona Užkurė (RM2) ir Edita Varneckienė (RM3) tapo švietimo įstaigų direktorėmis.

2022 m. sausio 3 dieną Simona pradėjo eiti Alytaus lopšelio-darželio „Putinėlis“ direktorės pareigas. Naujoji darželio vadovė labiausiai vertina sklandžią komunikaciją ir gebėjimą susitarti. Simonos vizijoje darželis – tai draugiška vieta visiems (vaikui, suaugusiems, aplinkai), puoselėjanti kiekvieno individualius gebėjimus, o gyvenimas darželyje – prasmingas kiekvienam, tad ji ketina kurti palaikančią aplinką, darbingą, kūrybišką ir atvirą pokyčiams atmosferą. RM alumnė teigia, jog „ikimokyklinis ugdymas tai nėra tik vaikų priežiūra, tai yra ugdymas. Ugdome pokyčių kartą – tai augantys žmonės, kurie nebijo kaitos, yra adaptabilūs, gebantys spręsti problemas, mąstyti globaliai ir inovatyviai.“

Naujoji Šeduvos gimnazijos direktorė Edita tikisi, kad jai pavyks burti bendruomenę bendriems tikslams, prasmingoms idėjoms, reikalingiems darbams. Edita įsitikinusi, jog bet kokios švietimo tiesos nėra nekvestionuojamos, jos turėtų būti atrandamos bendruomenėse, nes nuostabiausia žmogaus savybė – mokėti stebėtis, abejoti ir užduoti klausimus: „Šiandien švietimo kontekste girdima vis daugiau pasididžiavimo individualumu ir kūrybingumo skatinimo. Viliuosi, kad taip bus ir toliau.“

Simonos profesinis kelias švietime prasidėjo dar prieš dalyvavimą programoje – RM mokytoja ji tapo keletą metų jau padirbusi Salomėjos Nėries gimnazijoje. Visgi, dalyvavimą „Renkuosi mokyti!” programoje S. Užkurė įvardina kaip esminį tašką savo karjeroje: „Įgytos žinios, patirtis, RM bendruomenės teikiamas profesinis ir asmeninis palaikymas iš esmės nulėmė tai, kad likau švietime“. Ne vienerius metus įvairiose mokyklose mokiusi prancūzų kalbą, 2015 metais RM alumnė pradėjo dirbti ir administracinius darbus mokykloje, o 2016 metais su šeima iš Vilniaus persikėlė gyventi į Alytų, kur daugiausia savo darbo laiko ji skyrė darbui mokyklos administracijoje kaip projektų vadovė. Paskutinius metus Simona dirbo su tarptautiniais projektais penkiose Alytaus bendrojo ugdymo įstaigose. Ši patirtis padėjo atskleisti didelę bendradarbiavimo naudą įstaigų bendruomenėms. 2019 m. RM alumnė baigė švietimo lyderystės studijų programą ISM ir įgijo magistro laipsnį.

Editos pasirinkimas dalyvauti „Renkuosi mokyti!” programoje buvo jos kelio švietime pradžia. Programos vertybės, kuriomis ir šiandien teigia gyvenanti alumnė, jai „padeda mąstyti plačiau, planuoti su polėkiu ir nuveikti šį bei tą avansu. Buvimas tokios ypatingos bendruomenės dalimi suteikia tikėjimo švietimo ateitimi ir įpareigoja prisidėti prie jos kūrimo.“ Į programą Edita atėjo po politikos mokslų studijų VDU ir praktikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje. Istorijos ir pilietiškumo mokytoja ji dirbo Šeduvoje, Pašušvyje, Alksniupiuose, taip pat – Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriuje, prisidėjo prie „Jaunimo erdvės“ įkūrimo Šeduvoje. 2020 m. E. Varneckienė baigė ISM universiteto švietimo lyderystės programą, įgijo magistro laipsnį.

Pradėjus šiuos metus kiekvienam RM’iečiui Simona linki visa širdim patirti skambų, tikrą vaikišką džiaugsmą triukšmingame ir ramiame šventiniame buvime. O Edita kviečia iš naujo pastebėti tai, kas svarbu, bet tapo savaime suprantama ir pamatyti tuos, kurie šalia.

Programą įgyvendina

Priklausome tarptautiniam tinklui

Pagrindiniai rėmėjai

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.