fbpx

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šį mėnesį kalbinome „Renkuosi mokyti!“ 3 kartos alumnę Rūtą Kuodienę. Rūta yra ne tik dviejų nuostabių vaikų mama, bet ir kartu su vyru įkurtos akademijos „Alfa vaikai“ vadovė. Akademija ypatinga tuo, kad leidžia vaikams patiems tyrinėti, drąsiai klausti ir rasti atsakymus veikiant bei eksperimentuojant. 

Kas tave pastūmėjo imtis „alfa vaikai” veiklos?

Imtis šios veiklos pastūmėjo savi vaikai. Pati jau beveik 10 metų dirbu su pradinukais, tačiau poreikį kurti šią programą atradome tik tada, kai iki pradinukų lygio užaugo pačių vaikai. „Alfa vaikai“ yra tarsi svajonės išsipildymas bei prisilietimas prie jų ugdymo su tuo, kas vaikams labiausiai patinka – konstruoti, tyrinėti, gaminti.

Kaip kilo idėja užsiimti šia veikla?

Pradėję ieškoti būrelių vaikams „atsitrenkėme mūru į sieną“ nes tokių būrelių, kurie patenkintų visus, 21 amžiaus, vaikų poreikius neradome. Ir mes, ir vaikai pasigedo prasmės ir suvokimo, kodėl ir kaip viskas vyksta. Mūsų vaikai jau nuo 2-jų metų amžiaus geba geriau suprasti išmaniąsias technologijas negu mes suaugę, tačiau jie nesupranta pačių elementariausių veikimo principų. Todėl šiuose užsiėmimuose vaikams labiausiai ir patinka spręsti problemas, jie natūraliai nori pakeisti pasaulį į gerąją pusę. Šiuo metu turime keturias programas – inžinerija ir robotika, kūrybinis konstravimas ir modeliavimas bei kulinarijos studiją.

Kodėl alfa vaikai? Kuo Z kartos vaikai kitokie lyginant su Y karta?

Alfa vaikai yra vienintelė karta, kuri gimė pilnai skaitmenizuotoje bei technologiškai aprūpintoje visuomenėje. Šie vaikai ne tik yra gerai įvaldę technologijas, bet taip pat jie yra kvestionuotojai, jie ieško prasmės visame kame ir jie nedarys to, kas jiems atrodo neprasminga. Alfa vaikai yra kritiški mąstytojai, jie nori suprasti kodėl jam vieną ar kitą dalyką reikia žinoti.  

Kokie Jūsų tolimesni tikslai su šiuo projektu? 

Šiuo metu norime paruošti labai stiprią mokymų programą metams laiko ir su šia programa keliauti bei turėti savo alfa vaikų filialus kituose miestuose. Ateityje taip pat norėtume akredituoti savo neformalaus ugdymo programą su kuria taip pat galėtume ugdyti šalies pedagogus ir siūlyti jiems savo idėjas ugdant vaikus. Nes būtent šiuo metu gauname labai daug laiškų iš įvairių darželių, kuriuose tas pirminis ugdymas yra labai svarbus. Tad pirminis tikslas ir būtų – pasiekti kitus miestus bei integruoti mūsų programą ir į mokyklas – formalų ugdymą bei kreipti patį Lietuvos ugdymą į šiuolaikiškesnę pusę.

Ko norėtum palinkėti „Renkuosi mokyti!” mokytojams? 

Palinkėčiau atrasti tą mokymo džiaugsmą, kokį atradau aš, turėti kantrybės, atrasti gerų draugų ir kolegų. Taip pat išlaukti, nepalikti programos užklupus pirmiems sunkumams bei pajausti tą „vaibą“ „Renkuosi mokyti!“ programos ir keisti tik į gerą.

 

Dėkojame Rūtai už pokalbį ir įkvėpimą siekti savo svajonių!

Programą įgyvendina

Priklausome tarptautiniam tinklui

Pagrindiniai rėmėjai

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.