RM8: kodėl ne Vilnius? Apie gyvenimą ir darbą regionuose

RM8: kodėl ne Vilnius? Apie gyvenimą ir darbą regionuose

„Renkuosi mokyti!” aštuntosios kartos dalyviai pasakoja apie darbą regionuose:

Tomas Vaitkūnas, RM8, istorijos mokytojas, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija

Važiuoju su mašina, gaunu skambutį. Skambina, sako: sveikiname, patekai į programą, turime mokytojo vietą Šilalėje. Ar sutinki? Sutinku! Sustabdžiau mašiną, pažiūrėjau, kur ta Šilalė, ir štai jau pusantrų metų aš čia.

Darbas regione turi daug privalumų. Pirmas dalykas – nuostabūs žmonės, antras dalykas – nuostabi gamta. Trečias dalykas – didžiausias iššūkis yra pačiam sau: nuspręsti išvažiuoti ir dvejus metus pasilikti ten. Tai yra tikrai įdomi patirtis, kurios nemanau, kad kažkas gali daugiau pasiūlyti.

Inga Šviesaitė, RM8, teatro meno mokytoja, Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazija

Kai man pasakė, kad aš dirbsiu Jonavoje, nors gyvenu Kaune, iš pradžių labai apsidžiaugiau.

Tačiau nebuvo taip romantiška kaip iš tikrųjų pasirodė. Tai irgi buvo iššūkis. Iššūkis pažinti bendruomenę – kiekviena bendruomene turi savo taisykles, savo ritualus. Iš pradžių buvo sunku, bet jau šiais metais, praėjus metams, aš pradedu įsimylėti Jonavą, nes prie tos bendruomenės prisijungė daug labai gražių žmonių. Aš pažinau tą bendruomenę, aš pažinau vietas ir aš dabar jaučiuosi toje bendruomenėje ganėtinai stipri, kad esu jos dalis. Ne tik Kauno bendruomenės dalis, bet ir Jonavos. Įsivaizduokite, kokia aš turtinga!

Gabrielė Rimkutė, RM8, klasių kuratorė, Šiaulių Jovaro progimnazija

Ši patirtis yra labai įdomi, kol tu neišbandai kažko, negali žinoti kaip jaustumeisi toje situacijoje. Niekada nesu gyvenusi mažesniame mieste, nors Šiauliai ir taip yra pakankamai didelis miestas, bet aš gyvenau Vilniuje ir Kaune. Palyginus su Vilniumi ir Kaunu, Šiauliai yra ganėtinai mažesnis, ir jau yra tam tikrų skirtumų. Pavyzdžiui, mane labai sužavėjo, kad daugiau yra žmogiškumo, žmonės labiau pastebi vieni kitus. Kad ir kasdieniame gyvenime, užsukus į prekybos centrą, užsimezga pokalbiai su žmonėmis – tiesiog kaip žmonėmis, nesvarbu, kokias jie pareigas užima. Labai įdomu pastebėti tokius subtilius mažus dalykėlius naujame mieste.

Spauskite paveikslėlį ir žiūrėkite Tomo, Ingos ir Gabrielės video pasakojimą

Projektą įgyvendina

Pagrindinis partneris

Priklausome tarptautiniam tinklui

Draugai ir rėmėjai