fbpx

Sveiki,
Esu Nerijus Medeišis ir jau ketvirtą rugsėjį sau sakau: renkuosi mokyti!
2006 m. rugsėjį iš mažo kaimelio Ignalinos rajone atklydau laimės ieškoti į Vilnių. Įstojau į Vilniaus universitetą, Ekologijos studijų programą GMF. Studijų metu be ornitofaunistinių tyrimų Kretuono apyežeryje, įsiliejau į VU Dainų ir šokių ansamblio veiklą, mentorystės programą (taip vadinosi užsienio studentų „priežiūra“ pirmosiomis jų viešnagės Lietuvoje dienomis) ir kitas veiklas universitete, mieste, „barake“.
Sėkmingai baigiau bakalauro studijas ir neradęs „normalios“ veiklos (kuri būtų įdomi ir tinkanti man) stojau į magistrantūros programą Aplinkotyra ir aplinkotvarka, kurią sėkmingai baigiau 2012 m. birželį.

Bebaigdamas magistratūros studijas, internete radau programos „Renkuosi mokyti!“ skelbimą, susidomėjau ir užpildžiau anketą.
Atranka buvo ilga, bet apetitas kilo bevalgant, berods, buvo 4 įvairūs etapai, po kiekvieno iš jų vis labiau ir labiau norėjau „patekti į finalą“. PATEKAU!
Po intensyvaus liepos mėnesio mokymų apie mokytojo darbą gavau siūlymą: vykti dirbti biologijos mokytoju į mokyklą Šiaulių r., Kuršėnuose. Nusprendžiau sutikti ir belstis į tą, daugiau nei 250 km nuo Vilniaus ir Ignalinos nutolusį, Žemaitijos miestelį. Ir žinote, nė sykio nedvejojau savo pasirinkimu.

Nepaisant vasaros mokyklos mokymų, atėjus į mokyklą iššūkių netrūko – pirmaisiais mėnesiais buvo sunku, bet po to įsivažiavau. Dėsčiau biologiją Kuršėnų Lauryno Ivnskio gimnazijoje, žiemą vykdžiau paukščių lesinimo konkursus, pavasarį kėlėm inkilus aplinkiniuose miškuose, balandį su 20 gimnazistų sodinome beržyną. Vykdėm ekskursijas į aplinkines saugomas teritorijas (Kamanų rezervatas, Ventos, Kurtuvėnų, Žagarės regioniniai parkai).
Visą laiką gyvenau (ir dabar gyvenu) Kuršėnuose (pasirodo, tai yra miestas su 13 000 gyventojų), įsitraukiau į kultūrinę veiklą: protmušiai, jaunimo mišrus choras, mėgėjų teatras.

Šiuo metu dirbu kitoje Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje (prieš tai pavadavau motinystės atostogose buvusią biologijos mokytoją), turiu 29 auklėtinius, savo kabinetą, kuriame yra ir išmanioji lenta (joje šeštokai labai mėgsta piešti pirštais), į darbą einu (nes viskas šalia) ir mokau žemaičių vaikus mylėti gamtą, rūšiuoti, būti dorais, gerais LIETUVOS piliečiais.

Vasarį, su auklėtiniais važiuosime į Platelių raketų bazę, su dešimtokais keliausime į Šiaulių kraujo centrą ir pataloginės anatomijos muziejų, o kovo mėnesį laimėjau autobusą į LR Seimą: važiuos auklėtiniai ir puikiai mokyklinėje biologijos olimpiadoje pasirodę mokiniai… Čia planai 2 mėnesiams.

Pabaigoje noriu pridurti, jog per programą „Renkuosi mokyti!“ atradau savo pašaukimą – BŪTI mokytoju ir šiuo metu noriu ir toliau dirbti šį darbą, tuose pačiuose mano atrastuose Kuršėnuose.
Gal ir tu nori būti gamtos mokslų mokytoju, mokykloms reikia labai gerų chemikų ir fizikų, na, ir biologijos bei geografijos mokytojų.
Jei taip – UŽPILDYK anketą ir prisijunk prie gamtamokslinio programos „Renkuosi mokyti!“ metodinio ratelio!

Programos „Renkuosi mokyti!“ alumnas
gamtos ir biologijos mokytojas
Nerijus Medeišis

Programą įgyvendina

Pagrindinis partneris

Priklausome tarptautiniam tinklui

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.