fbpx

Sausio mėn. pristatę projektą „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ iš karto pradėjome dalyvių atranką: į projektą kvietėme prisijungti mokyklas ir jaunus žmones, norinčius išmėginti patį prasmingiausią, mokytojo, darbą.

Iš viso sulaukėme net 52 mokyklų ir 253 dalyvių paraiškų – tai gerokai daugiau nei praėjusiais metais. Projekte panoro dalyvauti mokyklos iš visos Lietuvos, didžiųjų ir mažesnių miestų bei miestelių. Įvertinus užpildytas anketas ir mokyklų motyvaciją, į tolimesnį etapą buvo pakviestos 25 mokyklos iš Vilniaus, Alytaus, Jonavos, Klaipėdos, Šiaulių, Raseinių, Pasvalio r., Panevėžio, Kėdainių, Radviliškio, Sedos, Viduklės, Šilalės, Tauragės, Kalvarijos, nemažai mokyklų yra iš Vilnijos krašto.

Šiuo metu vyksta individualūs pokalbiai su mokyklų vadovais, po kurių balandžio 24 d. paaiškės galutinis 15 projekte dalyvaujančių mokyklų sąrašas. Tikėti projekto reikalingumu ir sėkme skatina mokyklų bendruomenių aktyvumas. „Džiaugiuosi, kad paraišką rengiau ne aš, o mokyklos iniciatyvinė grupė ir dar labiau džiaugiuosi, kad mūsų pildyta paraiška patraukė komisijos dėmesį. Man patinka projektai, kurie buria mūsų bendruomenę ir moko mokytis kartu spręsti mus ištinkančius iššūkius. Kurie ne kažkur kitur, o pačioje mokykloje kuria pridėtinę erdvę. Šis projektas mums leistų dar kartą atrasti mokymosi džiaugsmą kartu, vienas kito pažinimą, tikiu, kad rastųsi naujų lyderių bei pastiprintume tuos, kuriems ne tas pats, kaip mes gyvename. Svarbiausia, tai dėl mūsų mokinių gerovės, kad jie išmoktų mokytis“, – sakė pokalbyje dalyvavęs Tomas Jankūnas, Vilniaus Antakalnio progimnazijos direktorius.

Rudenį projekto mokyklose pradės dirbti griežtą atranką ir mokymus praėję 20 šio projekto dalyvių mokytojų. Kandidatų amžiaus vidurkis – 29 metai, daugelis jų yra baigę filologijos, informatikos, psichologijos, politikos mokslų, chemijos, fizikos, vadybos studijas. Mokyklos labiausiai pageidavo pradinių klasių, IT, geografijos, chemijos, fizikos, anglų kalbos mokytojų. Pirmąjį atrankos etapą įveikę dalyviai, netrukus taip pat bus kviečiami susitikti. Atrinkti būsimieji mokytojai paaiškės gegužės pabaigoje.

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ iš kitų švietimo iniciatyvų išsiskiria tuo, kad siekia tvarių ilgalaikių pokyčių. Bendram darbui susitelks visa mokyklos bendruomenė, o vadovavimo, ugdymo ir bendravimo pokyčiai bus matuojami tyrimais.

Programą įgyvendina

Priklausome tarptautiniam tinklui

Pagrindiniai rėmėjai

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.