„Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“: mokyklų atranka – finišo tiesiojoje

„Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“: mokyklų atranka – finišo tiesiojoje

Sausio mėn. pristatę projektą „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ iš karto pradėjome dalyvių atranką: į projektą kvietėme prisijungti mokyklas ir jaunus žmones, norinčius išmėginti patį prasmingiausią, mokytojo, darbą.

Iš viso sulaukėme net 52 mokyklų ir 253 dalyvių paraiškų – tai gerokai daugiau nei praėjusiais metais. Projekte panoro dalyvauti mokyklos iš visos Lietuvos, didžiųjų ir mažesnių miestų bei miestelių. Įvertinus užpildytas anketas ir mokyklų motyvaciją, į tolimesnį etapą buvo pakviestos 25 mokyklos iš Vilniaus, Alytaus, Jonavos, Klaipėdos, Šiaulių, Raseinių, Pasvalio r., Panevėžio, Kėdainių, Radviliškio, Sedos, Viduklės, Šilalės, Tauragės, Kalvarijos, nemažai mokyklų yra iš Vilnijos krašto.

Šiuo metu vyksta individualūs pokalbiai su mokyklų vadovais, po kurių balandžio 24 d. paaiškės galutinis 15 projekte dalyvaujančių mokyklų sąrašas. Tikėti projekto reikalingumu ir sėkme skatina mokyklų bendruomenių aktyvumas. „Džiaugiuosi, kad paraišką rengiau ne aš, o mokyklos iniciatyvinė grupė ir dar labiau džiaugiuosi, kad mūsų pildyta paraiška patraukė komisijos dėmesį. Man patinka projektai, kurie buria mūsų bendruomenę ir moko mokytis kartu spręsti mus ištinkančius iššūkius. Kurie ne kažkur kitur, o pačioje mokykloje kuria pridėtinę erdvę. Šis projektas mums leistų dar kartą atrasti mokymosi džiaugsmą kartu, vienas kito pažinimą, tikiu, kad rastųsi naujų lyderių bei pastiprintume tuos, kuriems ne tas pats, kaip mes gyvename. Svarbiausia, tai dėl mūsų mokinių gerovės, kad jie išmoktų mokytis“, – sakė pokalbyje dalyvavęs Tomas Jankūnas, Vilniaus Antakalnio progimnazijos direktorius.

Rudenį projekto mokyklose pradės dirbti griežtą atranką ir mokymus praėję 20 šio projekto dalyvių mokytojų. Kandidatų amžiaus vidurkis – 29 metai, daugelis jų yra baigę filologijos, informatikos, psichologijos, politikos mokslų, chemijos, fizikos, vadybos studijas. Mokyklos labiausiai pageidavo pradinių klasių, IT, geografijos, chemijos, fizikos, anglų kalbos mokytojų. Pirmąjį atrankos etapą įveikę dalyviai, netrukus taip pat bus kviečiami susitikti. Atrinkti būsimieji mokytojai paaiškės gegužės pabaigoje.

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ iš kitų švietimo iniciatyvų išsiskiria tuo, kad siekia tvarių ilgalaikių pokyčių. Bendram darbui susitelks visa mokyklos bendruomenė, o vadovavimo, ugdymo ir bendravimo pokyčiai bus matuojami tyrimais.

Projektą įgyvendina

Pagrindinis partneris

Priklausome tarptautiniam tinklui

Draugai ir rėmėjai