fbpx

Viešoji įstaiga „Mokyklų tobulino centras“ (MTC), devintus metus įgyvendinanti jaunųjų mokytojų pritraukimo programą „Renkuosi mokyti“, pradeda naują projektą „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“. Juo siekiama tvarių vadovavimo, ugdymo ir bendravimo pokyčių mokyklų bendruomenėse įtraukiant ir mokinius, ir mokytojus, ir mokyklų vadovus. Projekto metu bus remiamasi įtraukiojo ugdymo samprata bei sėkminga programos „Renkuosi mokyti!“ patirtimi.

Imtis naujo projekto, pasak MTC steigėjos Eglės Pranckūnienės, paskatino įsisenėjusios mokyklų problemos. „Mokinių pasiekimų tyrimų duomenys rodo, kad penktadalis 15-os metų sulaukusių moksleivių neturi bazinio raštingumo. Dėl augančios socialinės ir ekonominės atskirties, taip pat individualizuoto mokymo stokos negerėja mokinių pasiekimų lygis bei jų pasitenkinimas pačia mokykla. Be to, prognozuojama, kad nuo 2018-ųjų Lietuvoje ims trūkti mokytojų, nes talentingiausi jauni žmonės nenoriai renkasi mokytojo profesiją. Akivaizdu, kad mums reikia programų ir projektų, kurie padėtų mokykloms susidoroti su sudėtingais iššūkiais. To mes ir siekiame“, – sako E. Pranckūnienė.

Planuojama, kad projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ per dvejus metus iš viso dalyvaus 30 šalies mokyklų. Kiekvienoje iš jų dirbs programos „Renkuosi mokyti“ mokytojas, specialūs kvalifikuoti mentoriai. Mokyklų vadovai savo vadybines kompetencijas tobulins ilgalaikėje tarptautinėje mokymosi programoje, parengtoje kartu su organizacija „International Leadership Associates“. Atrinkti mokyklų mokytojai savo kvalifikaciją kels tęstinėje mokymosi programoje „Įtraukusis ugdymas klasėje“. Projekto metu į daugelį procesų bus siekiama įtraukti ir pačius moksleivius bei jų tėvus.

„Norime, kad kiekvienas mokinys patirtų mokymosi sėkmę. Tam reikia pozityvios ir atviros aplinkos, naujo požiūrio į ugdymą, vadovavimą mokyklai, aktyvesnio visos bendruomenės įsitraukimo“, – pasakoja naujo projekto vadovė Indrė Stakėnienė.

Pasak I. Stakėnienės, projekto tikslai glaudžiai siejasi su naujosios vyriausybės prioritetais – kelti mokytojo profesijos reputaciją ir didinti jos patrauklumą, skatinti mokyklose individualizuotą mokymą ir taip gerinti moksleivių pasitekinimą, žinių lygį, atmosferą mokyklose. „Norime labai aiškiai matuoti projekto rezultatus, matyti pažangą, todėl atrinktose mokyklose bus atliekamas kompleksiškas pažangos tyrimas. Labai tikimės, kad vėliau dalyviai dalinsis savo patirtimi, perduos patirtį kitoms Lietuvos mokykloms“, – sako I. Stakėnienė.

Įgyvendinant projektą „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ MTC bendradarbiaus su „Vilniaus prekybos paramos fondu DABAR“. Kaip pagrindinis projekto partneris šis fondas per dvejus metus iš viso numato skirti daugiau kaip 700 tūkst. eurų finansavimą.

Pasak fondo direktorės Elenos Aleknavičienės, nuosekli ilgametė MTC veikla ir jų vykdomi projektai turi apčiuopiamos naudos šalies švietimo kokybei, todėl norima prisidėti prie tolesnių centro projektų ir padėti plėsti jų įtaką, kad vis daugiau mokinių pajustų teigiamus ir visapusiškus pokyčius savo mokyklose.

Projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ dalyvių atranka jau prasidėjo. Anketą internete www.renkuosimokyti.lt bus galima pildyti iki vasario 27 dienos. Tikimasi pritraukti ne tik didmiesčių, bet ir mažesnių Lietuvos miestelių mokyklas. Pagal specialius kriterijus iš viso bus atrinktos 30 mokyklų. Pirmasis projekto etapas startuos jau šiais mokslo metais – rugsėjo mėnesį.

Apie MTC:
1999 m. įkurtas MTC įgyvendina įvairius, Lietuvos švietimo tobulėjimą skatinančius projektus, konsultuoja pedagogus, mokyklas, savivaldybių, valstybines bei nevyriausybines, verslo organizacijas švietimo klausimais Lietuvoje ir kitose šalyse, sudaro sąlygas Lietuvos ir užsienio švietėjams dalintis patirtimi. MTC jau devynerius metus vykdo programą „Renkuosi mokyti“, kuri parengė daugiau kaip 100 jaunų mokytojų ir sudarė sąlygas jiems dirbti šalies mokyklose. Šiuo metu didžioji dauguma, apie 80 proc., jų ir toliau dirba mokyklose, o 8 programos dalyviai užima mokyklų direktorių ir pavaduotojų pareigas.

Programą įgyvendina

Priklausome tarptautiniam tinklui

Pagrindiniai rėmėjai

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.