fbpx

Vilkijos gimnazijoje praktikuojamas įtraukusis ugdymas kiekvienam mokiniui suteikia galimybę mokytis individualiu tempu. Tiesa, toks ugdymas švietimo įstaigoms padeda pasiekti ir didesnių tikslų – mažinti atskirtį, panaikinti diskriminaciją.

„Įtraukusis ugdymas tai – procesas, kuriuo siekiama mokiniui visą informaciją ir mokymą pateikti taip, kaip jam labiausiai reikia ir tinka. Tai atvirkštinis variantas įprasto, standartizuoto mokymo. Esmė yra nestandartizuoti, tačiau atliepti kiekvieno mokinio poreikius, kad kiekvienas mokinys patirtų mokymosi sėkmę“, – aiškina Vilkijos gimnazijos istorijos mokytojas, projekto „Renkuosi mokyti“ dalyvis Žygimantas Bučius. Pedagogas mato didelę įtraukiojo mokymo naudą. „Aš žinau iš savo perspektyvos, kaip, pavyzdžiui, būdavo mokantis kelias skirtingas kalbas. Būna, kad viena kalba sekasi gerai, kitos gal šiek tiek prasčiau, tada automatiškai kalbą, kurią mokytis sekasi geriau, norisi tobulinti labiau, nei tą, kurią mokytis ne taip sekasi. Ne kitaip ir mokiniams. Kai mokinys pajunta, kad jam kažkas sekasi, kažkas pavyksta, jis tai laiko sėkme, o motyvacija mokytis ir stengtis toliau pakyla. Tokiu būdu atrandamas mokymosi džiaugsmas“, – aiškina jis. Ž. Bučiaus teigimu, viskas prasideda nuo vertinimo. Puikus pavyzdys – testai. „Tarkime, mokinys iš 30 klausimų teisingai atsako vos į 4, pagal standartizuotą vertinimą jam reikėtų rašyti 3 ar 4 balus. Tačiau, jei į mokinį žiūrime per įtraukiojo ugdymo prizmę, mes siekiame vertinti ir jo pažangą, todėl kitos pamokos metu aš duodu mokiniui pasitaisyti, atsakyti į 30 kitų klausimų. Sakykime, mokinys šįkart pateikia 15 teisingų atsakymų, t. y., pusę – tad rašau ne tą pažymį, koks turėtų būti skiriamas už 15 teisingų atsakymų, tačiau įvertinu parodytą progresą“, – dalijasi pedagogas.

Daugiau – vaizdo įraše.

Programą įgyvendina

Priklausome tarptautiniam tinklui

Pagrindiniai rėmėjai

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.