fbpx

Žemės ūkio ir maisto produktų gamybos ir prekybos bendrovė AB „Linas Agro Group“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Mokyklų tobulinimo centru“, kuris įgyvendina teigiamų pokyčių švietime siekiančią programą „Renkuosi mokyti!“. Grupė skirs 11 tūkst. eurų „Renkuosi mokyti!“ programos įgyvendinimui Ramygalos gimnazijoje.

„Pastarieji karantino metai švietimo sistemai tapo tikru iššūkiu ir dar labiau pagilino socialinę moksleivių atskirtį, nukentėjo studijų kokybė ir rezultatai. Mokykla dažnai kloja mūsų tolesnio gyvenimo pamatą. Talentai nebūtinai gimsta sostinėje, tad labai svarbu, jog kiekvienas vaikas gautų tinkamą ugdymą. Norime prisidėti prie teigiamų pokyčių mokyklose, kurie būtų įgyvendinami nedelsiant vos prasidėjus naujiesiems mokslo metams“, – sako Andrius Pranckevičius, AB „Linas Agro Group“ valdybos pirmininko pavaduotojas.

Bendrovės finansinė parama bus skirta pokyčio projekto įgyvendinimui Ramygalos gimnazijoje, kurioje mokosi daugiau kaip 350 moksleivių ne tik iš Ramygalos miestelio, bet ir aplinkinių gyvenviečių. Socialinė atskirtis šioje gimnazijoje – viena aktualiausių problemų. Socialinę paramą gauna beveik 40 proc. joje besimokančių moksleivių, 20 proc. moksleivių turi specialiųjų ugdymosi poreikių, beveik 12 proc. mokinių auga socialinės rizikos šeimose.

Rugsėjį, įsibėgėjus mokslo metams, Ramygalos gimnazijoje bus atlikta mokytojų ir mokinių apklausa. „Šio tyrimo tikslas – išsiaiškinti, kokių priemonių ir galimybių mokykla stokoja. Atsižvelgdami į gautus rezultatus, kartu su mokykla parengsime pokyčio projekto planą. Jis bus įgyvendintas Ramygalos gimnazijoje per dvejus metus“, – pasakoja programos „Renkuosi mokyti!“ vadovė Agnė Motiejūnė.

„Norime, kad teigiamos permainos ir naujos galimybės būtų suteiktos rajonų mokykloms, kuriose socialinės atskirties problemos dar opesnės nei miestuose. Ramygalos gimnaziją lanko ir mūsų žemės ūkio bendrovės darbuotojų vaikai. Esame aktyvūs bendruomenės nariai, todėl esame ir patys pasirengę aktyviai dalyvauti įgyvendinant pokyčius Ramygalos gimnazijoje“, – teigia netoli Ramygalos įsikūrusios Panevėžio rajono Aukštadvario ŽŪB vadovas Mindaugas Petrauskas.

Su „Renkuosi mokyti!“ pagalba mokyklose įgyvendinami pokyčio projektai padeda tobulėti ir augti visai mokyklos bendruomenei – inovatyvi programa remiasi įtraukiojo ugdymo praktika, suteikiami profesinio tobulinimosi mokymai bei konsultacijos mokytojams, vadovams. Pagrindinis įtraukiojo ugdymo siekis – visavertis kiekvieno mokinio dalyvavimas ugdymo procese, atsižvelgiant į kiekvieno mokinio poreikius ir galimybes. Svarbiausia tai, kad dėl bendro tikslo susitelkia ne tik mokyklos darbuotojai, bet ir patys vaikai bei jų tėveliai. Remiantis tyrimu, kuris buvo atliktas mokyklose, įgyvendinusiose pokyčio projektus 2018–2020 m., 39 proc. daugiau tėvų pastebėjo, kad mokykla iš tiesų dėjo daugiau pastangų, kad joje būtų gera mokytis visiems.

„Mums didelė garbė ir džiaugsmas sulaukti palaikymo iš „Linas Agro Group“. Manome, kad geresnis švietimas mūsų vaikams yra visų mūsų reikalas, todėl verslo atstovų įsitraukimas į šią sritį yra išties svarbus ir reikalingas. Tikime, kad kartu sukursime teigiamus pokyčius ne tik Ramygalos bendruomenėje, bet turėsime galimybę plėsti savo poveikį ir kituose įmonei svarbiuose Lietuvos regionuose,“ – sako programos vadovė A. Motiejūnė.

Tarptautine patirtimi ir praktika paremta programa „Renkuosi mokyti!“ Lietuvos mokyklose įgyvendinama nuo 2008 m. Pagal šią programą apmokyti specialistai, pedagogai dvejus metus dirba ugdymo įstaigose ir įgyvendina pokyčio projektus kartu su visa mokyklos bendruomene, kurių svarbiausias tikslas – pasiekti kiekvieną vaiką ir mažinti socialinę atskirtį švietime.

Šiemet prie programos prisijungė 8 Lietuvos mokyklos, o pokyčio projektus iš viso jau yra įgyvendinusios 44 ugdymo įstaigos. Kasmet iš 400–500 kandidatų „Renkuosi mokyti!“ atrenka ir parengia apie 25–30 dalyvių, kurie dirba mokytojais šalies mokyklose bent dvejus metus. Daugiau kaip 70 proc. dalyvių ir baigę programą lieka švietimo sektoriuje bei tęsia pradėtus pokyčius.

Programą įgyvendina

Priklausome tarptautiniam tinklui

Pagrindiniai rėmėjai

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.