fbpx

Atrankos etapai

Kiekvienas dalyvis įveikia 4 etapus trunkantį atrankos procesą, kuris remiasi „Teach for All“ organizacijos rekomendacijomis ir yra pasiteisinęs per ilgametę programos „Renkuosi mokyti!“ patirtį. Anot mūsų ilgamečių partnerių, konsultacijų ir atrankos kompanijos PRIMUM ESSE, programos „Renkuosi mokyti!“ dalyvių atranka, kurioje taip nuodugniai vertinamos kandidato savybės, gebėjimai ir nuostatos, prilygsta aukščiausio lygio vadovų atrankai. Tad net jei visų atrankos etapų ir neįveiksi, tai bus vertinga patirtis, leidžianti geriau pažinti save ir pasirengti būsimiems darbo pokalbiams.

Taigi, kaip viskas vyksta:

Pirmas etapas – Kandidato anketa.

Užpildyk kandidato atrankos anketą, ją rasi čia. Šiame etape vertinsime, ar atitinki formalius programos reikalavimus: turi aukštąjį universitetinį išsilavinimą (arba jį įgysi iki 2023 m. rugsėjo 1 d.), ir jei jau esi dirbęs (-usi) mokytoju (-a), ar ši patirtis nėra ilgesnė nei vieneri metai. Pedagogo kvalifikacija ar išsilavinimas nėra būtini.

Mūsų atsakymo, ar keliauji tolyn, sulauksi per 3 dienas nuo Kandidato anketos užpildymo.

Kaip sėkmingai įveikti šį etapą:

 1. Peržiūrėk ir atnaujink savo gyvenimo aprašymą (CV).

 2. Jei savanoriauji, užsiimi visuomenine, pilietine ar kita veikla – būtinai tai nurodyk, pasidžiauk savo veikla ir laimėjimais!

 3. Pasitikrink, ar teisingai nurodytas telefono numeris, el. pašto adresas. Ši informacija reikalinga tam, kad galėtume su Tavimi susisiekti.

Antrasis etapas – Motyvacinė anketa.

Sveikiname, Tu antrajame atrankos etape – šis žingsnis pareikalaus jau daugiau Tavo laiko ir pastangų. Šįkart taip pat reikės pildyti anketą, bet daug išsamesnę. Joje laukia atviri klausimai ir esė, pagal kuriuos vertinsime Tavo motyvaciją, nuostatas, lyderystę, kritinį mąstymą bei gebėjimą reflektuoti savo patirtį, programos vizijos supratimą ir tikėjimą ja. Antrajai anketai užpildyti turėsi 10 dienų, tad gerai suplanavus laiką ir apgalvojus atsakymus, sunku nebus. Atsakymo ar patenki į kitą etapą sulauksi per 15-20 darbo dienų nuo užpildytos anketos pateikimo.

Kaip sėkmingai įveikti šį etapą:

 1. Anketos pildymui skirk pakankamai laiko, suplanuok jį.

 2. Aiškiai atsakyk į užduotą klausimą, atskleisk savo požiūrį, nenukrypk nuo temos.

 3. Paaiškink savo požiūrį, pateik pavyzdžių.

 4. Prieš pateikdamas (-a) anketą, patikrink, ar neliko gramatinių klaidų.

Daugiau patarimų kaip pildyti šią anketą rasi čia.

Trečiasis etapas – Grupinės užduotys, pamokos simuliacija.

Šiame etape pagaliau pasimatysime ir pakviesime Tave į virtualų arba gyvą susitikimą! Susitikimo metu, grupėje, kurią sudarys 6-8 dalyviai, turėsi atlikti užduotis, o vėliau pravesti 7 min. savo pasirinkto dalyko pamoką.

Darbas mokykloje yra daug bendradarbiavimo reikalaujanti veikla, tad norime pasižiūrėti, kaip Tau sekasi bendrauti su kitais, ieškoti bendrų sprendimų, dėl jų susitarti, bet tuo pačiu ir pagarbiai atstovauti savo nuomonei. Atrankos metu mums svarbu pamatyti, kaip gebi būti mokymosi proceso lyderiu (-e), palaikyti pagarbų santykį su besimokančiaisiais, reflektuoti savo veiklą, mokytis iš savo paties (-pačios) praktikos.

Kaip Tau sekėsi trečiajame etape pranešime per 7 darbo dienas.

Kaip sėkmingai įveikti šį etapą:

 1. Svarbiausia – būk savimi!

 2. Iš anksto susipažink su programos vizija ir tikslais.

 3. Būk draugiškas (-a), palaikyk kitus savo grupės dalyvius.

Ketvirtasis etapas – Testai ir interviu.

Sėkmingai įveikus trečiąjį etapą, elektroniniu paštu gausi nuorodą užpildyti bendrųjų gebėjimų bei asmenybės testus. Šiems testams  ruoštis papildomai nereikia. Taip pat gausi kvietimą į interviu, nes dabar norėsime dar kartą su Tavimi susitikti, pasikalbėti, aptarti visas detales bei kylančius klausimus ir priimti galutinį sprendimą.

Kaip sėkmingai įveikti šį etapą:

 1. Rask ramią vietą, kurioje būtų kuo mažiau pašalinių trukdžių. 

 2. Skirk pakankamai laiko testų pildymui – nepalik jų paskutinei minutei.

 3. Į klausimus atsakinėk nuoširdžiai.

Prieš grupinės atrankos bei interviu etapus kandidatams siunčiame ir atmintinę, kurioje pateikiame visą svarbiausią informaciją, plačiau papasakojame ko galima tikėtis šiame atrankos etape. Kviečiame įdėmiai perskaityti šią informaciją.

O jei bet kuriame atrankos etape kyla klausimų, kviečiame rašyti info@renkuosimokyti.lt.

Sėkmės!

Programą įgyvendina

Priklausome tarptautiniam tinklui

Pagrindiniai rėmėjai

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.