„Renkuosi mokyti!“ programos atranka: kas manęs laukia ir kaip geriau pasirengti

„Renkuosi mokyti!“ programos atranka: kas manęs laukia ir kaip geriau pasirengti

Šių metų programos „Renkuosi mokyti!“ dalyvių atranka vyks nuo lapkričio 14 d. iki vasario 16 d. Laiko dar yra, tad kviečiame susipažinti su atrankos eiga ir geriau jai pasiruošti.

Atrankos etapai

Kiekvienas dalyvis įveikia 4 etapus trunkantį atrankos procesą, kuris remiasi Teach for All organizacijos rekomendacijomis ir yra pasiteisinęs per ilgametę programos „Renkuosi mokyti!“ patirtį. Dalyvius atrenkame bendradarbiaudami su programos partneriais – verslo konsultacijų ir atrankos kompanija PRIMUM ESSE. Jų teigimu, „Renkuosi mokyti!“ dalyvių atranka, kurioje taip nuodugniai vertinamos kandidato savybės, gebėjimai ir nuostatos, prilygsta aukščiausio lygio vadovų atrankai. Tad net jei visų atrankos etapų ir neįveiksi, tai bus vertinga patirtis, leidžianti geriau pažinti save ir pasirengti būsimiems darbo pokalbiams.

 

Taigi, kaip viskas vyksta:

 

Pirmas etapas – Kandidato anketa.

Užpildyk kandidato atrankos anketą, ją rasi čia. Šiame etape vertinsime, ar atitinki formalius programos reikalavimus: turi aukštąjį universitetinį išsilavinimą (arba jį įgysi iki 2020 m. rugsėjo 1 d.), ir jei jau esi dirbęs mokytoju, ar ši patirtis nėra ilgesnė nei vieneri metai. Pedagogo kvalifikacija ar išsilavinimas nėra būtini.

Mūsų atsakymo, ar keliauji tolyn, sulauksi per 10 dienų nuo kandidato anketos užpildymo.

Kaip sėkmingai įveikti šį etapą:

 1. Peržiūrėk ir atnaujink savo gyvenimo aprašymą (CV).
 2. Jei savanoriauji, užsiimi visuomenine, pilietine ar kita veikla – būtinai tai nurodyk, pasidžiauk savo veikla ir laimėjimais!
 3. Pasitikrink, ar teisingai nurodytas telefono numeris, el. pašto adresas. Ši informacija reikalinga tam, kad galėtume su Tavimi susisiekti.

Antrasis etapas – Motyvacinė anketa.

Sveikiname, Tu antrajame atrankos etape – šis žingsnis pareikalaus jau daugiau Tavo laiko ir pastangų. Šįkart taip pat reikės pildyti anketą, bet daug išsamesnę. Joje laukia atviri klausimai ir esė, pagal kuriuos vertinsime Tavo motyvaciją, nuostatas, lyderystę, programos misijos supratimą ir tikėjimą ja. Antrajai anketai užpildyti turėsi 10 dienų, tad gerai suplanavus laiką ir apgalvojus atsakymus, sunku nebus. Atsakymo ar patenki į kitą etapą sulauksi per 15-20 darbo dienų nuo užpildytos anketos pateikimo.

Kaip sėkmingai įveikti šį etapą:

 1. Anketos pildymui skirk pakankamai laiko, suplanuok jį.
 2. Aiškiai atsakyk į užduotą klausimą, atskleisk savo požiūrį, nenukrypk nuo temos.
 3. Paaiškink savo požiūrį, pateik pavyzdžių.
 4. Prieš pateikdamas anketą, patikrink, ar neliko gramatinių klaidų.

Daugiau patarimų kaip pildyti šią anketą rasi čia.

Trečiasis etapas – Grupinės užduotys, pamokos simuliacija.

Šiame etape pagaliau pasimatysime! Pakviesime Tave atvykti pas mus į Vilnių. Grupėje, kurią sudarys iki 10 dalyvių, turėsi atlikti užduotis, o vėliau pravesti 7 min. savo pasirinkto dalyko pamoką.

Darbas mokykloje yra daug bendradarbiavimo reikalaujanti veikla, tad norime pasižiūrėti, kaip Tau sekasi bendrauti su kitais, ieškoti bendrų sprendimų, dėl jų susitarti, bet tuo pačiu ir pagarbiai atstovauti savo nuomonei. Atrankos metu mums svarbu pamatyti, kaip gebi būti mokymosi proceso lyderiu, palaikyti pagarbų santykį su besimokančiaisiais, reflektuoti savo veiklą, mokytis iš savo paties praktikos.

Kaip Tau sekėsi trečiajame etape pranešime per 7 dienas.

Kaip sėkmingai įveikti šį etapą:

 1. Svarbiausia – būk savimi!
 2. Iš anksto susipažink su programos misija ir tikslais.
 3. Būk draugiškas, palaikyk kitus savo grupės dalyvius.

Ketvirtasis etapas – Testai ir interviu.

Sėkmingai perėjęs trečiąjį etapą, elektroniniu paštu gausi nuorodą užpildyti bendrųjų gebėjimų bei asmenybės testus. Šiems testams  ruoštis papildomai nereikia, o jų pildymui turėsi 5 dienas. Taip pat gausi kvietimą į interviu, nes dabar norėsime dar kartą su Tavimi susitikti, pasikalbėti, aptarti visas detales bei kylančius klausimus ir priimti galutinį sprendimą.

Kaip sėkmingai įveikti šį etapą:

 1. Rask ramią vietą, kurioje būtų kuo mažiau pašalinių trukdžių. 
 2. Skirk pakankamai laiko testų pildymui – nepalik jų paskutinei minutei.
 3. Į klausimus atsakinėk nuoširdžiai.

 

Sėkmės!

Projektą įgyvendina

Pagrindinis partneris

Priklausome tarptautiniam tinklui

Draugai ir rėmėjai