„Renkuosi mokyti!“ programos atranka: kas manęs laukia ir kaip geriau pasirengti

„Renkuosi mokyti!“ programos atranka: kas manęs laukia ir kaip geriau pasirengti

Pirmieji kandidatai, užpildę atrankos anketas, gruodžio 11 d. jau susitiko grupinėje užduotyje. Antrasis pritraukimo ir atrankos etapas vyksta iki sausio 27 d., o paskutinis, trečiasis, baigiasi vasario 17 d. Laiko dar yra, tad kviečiame susipažinti su atrankos eiga ir geriau jai pasiruošti.

Atrankos etapai
Kiekvienas dalyvis įveikia kelis etapus trunkantį atrankos procesą, kuris remiasi „Teach for All“ organizacijos rekomendacijomis ir yra pasiteisinęs per ilgametę programos „Renkuosi mokyti!“ patirtį. Dalyvius atrenkame bendradarbiaudami su programos partneriais –verslo konsultacijų ir atrankos kompanija PRIMUM ESSE. Jų teigimu, „Renkuosi mokyti!“ dalyvių atranka, kai taip nuodugniai yra vertinamos kandidato savybės, gebėjimai ir nuostatos, prilygsta aukščiausio lygio vadovų atrankai. Tad net jei visų atrankos etapų ir neįveiksite, tai bus vertinga patirtis, leidžianti geriau save pažinti ir pasirengti būsimiems darbo pokalbiams.

Taigi, kaip viskas vyksta:

Pirmas etapas – anketa 1. Užpildykite kandidato atrankos anketą internete https://www.renkuosimokyti.lt/renkuosi-mokyti-atrankos-anketa/ Šiame etape vertiname, ar atitinkate formalius programos reikalavimus: turite aukštąjį universitetinį išsilavinimą (arba jį įgysite iki 2019 m. rugsėjo 1 d.), jei jau esate dirbęs mokytoju, ši patirtis negali būti ilgesnė nei vieneri metai. Pedagogo kvalifikacija ar išsilavinimas nėra būtini.
Mūsų atsakymo, ar keliaujate tolyn, sulauksite per 10 dienų nuo pirmosios anketos užpildymo.

Kaip sėkmingai įveikti šį etapą:
• Peržiūrėkite ir atnaujinkite savo gyvenimo aprašymą (CV).
• Jei savanoriaujate, užsiimate visuomenine, pilietine ar kita veikla – būtinai tai nurodykite, pasidžiaukite savo veikla ir laimėjimais!
• Patikrinkite, ar teisingai nurodytas telefono numeris, el. pašto adresas, kad galėtume su jumis susisiekti.

Antrasis etapas – anketa 2. Sveikiname, Jūs antrajame atrankos etape – šis žingsnis pareikalaus jau daugiau Jūsų laiko ir pastangų. Šįkart taip pat reikės pildyti anketą, bet daug išsamesnę. Jūsų laukia atviri klausimai, esė, pagal kuriuos vertinsime Jūsų nuostatas, lyderystę, programos misijos supratimą ir palaikymą. Antrajai anketai užpildyti turėsite 10 dienų, tad gerai suplanavus laiką ir apgalvojus atsakymus, sunku nebus.

Kaip sėkmingai įveikti šį etapą:
• Anketos pildymui skirkite pakankamai laiko, suplanuokite jį.
• Aiškiai atsakykite į užduotą klausimą, atskleiskite savo požiūrį, nenukrypkite nuo temos.
• Paaiškinkite savo požiūrį, pateikite pavyzdžių.
• Prieš pateikdami anketą, patikrinkite, ar neliko gramatinių klaidų.

Trečiasis etapas – grupinės užduotys. Šiame etape pagaliau pasimatysime! Toliau atrankoje keliaujančius dalyvius pakviesime atvykti pas mus į Vilnių. Grupėse iki 10 dalyvių turėsite atlikti užduotis, vieni kitiems pravesti 7 min. savo pasirinkto dalyko pamoką ir užpildyti asmenybės testą.
Darbas mokykloje yra daug bendradarbiavimo reikalaujanti veikla, tad norime pasižiūrėti, kaip būsimi programos dalyviai bendrauja su kitais ar sugeba kartu ieškoti bendrų sprendimų, dėl jų susitarti, bet tuo pačiu ir pagarbiai atstovauti savo nuomonei. Atrankos metu mums svarbu pamatyti kandidatų gebėjimą būti mokymosi proceso lyderiu, pagarbų santykį su besimokančiaisiais ir aukštus lūkesčius jų atžvilgiu, gebėjimą reflektuoti savo veiklą, mokytis iš savo paties praktikos.
Kaip Jums sekėsi trečiajame etape pranešime per 7 dienas.

Kaip sėkmingai įveikti šį etapą:
• Būkite savimi.
• Iš anksto susipažinkite su programos misija ir tikslais.
• Būkite draugiški, palaikykite kitus savo grupės dalyvius.

Ketvirtasis etapas – individualus pokalbis. Jei sulaukėte kvietimo į individualų pokalbį, sveikiname, Jūs įveikėte sudėtingiausią trečiąjį etapą. Norėsime dar kartą su Jumis susitikti, pasikalbėti, aptarti visas detales ir priimti galutinį sprendimą.

Sėkmės!

Projektą įgyvendina

Pagrindinis partneris

Priklausome tarptautiniam tinklui

Draugai ir rėmėjai