<< Liepa 2017 >>
26 27 28 29 30 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

BlogsAll

Dalius Miknevičius

Jaunimui aktualiausia- pasitikėjimas savimi ir kitais

Pasitikėjimas savimi- neišsemiama tema. Požiūris į šį reiškinį bei jo suvokimas yra labai skirtingas, todėl sunkų jį apibrėžti vienareikšmiškai. Neabejotinai kiekvienas turėtų tam tikrą nuomonę apie tai. Vieniems tai atrodytų itin svarbu, kitiems- išsigalvojimas, kuris nevertas dėmesio, juk yra svarbesnių dalykų gyvenime. Kiekvienas turi tam tikrą nuomonę. Vieniems pasitikėjimas savimi atrodo itin svarbus, kitiems – nevertas dėmesio išsigalvojimas, nes gyvenime esama svarbesnių dalykų. Tad kokia pasitikėjimo savimi ir kitais įtaka žmogui? Kaip formuojasi šios nuostatos? Kodėl pasitikėjimas savimi ir kitais žmogui yra svarbus? Koks savimi pasitikinčio asmens įvaizdis visuomenėje? Kokios pasekmės gali laukti jauno žmogaus, jei jis nepasitikės savimi? Kaip labiau pasitikėti savimi? Į...

( 0 ) komentarai
Dalius Miknevičius

Mokytojas gali būti ir be pedagoginio išsilavinimo (Skirta komentatoriams)

Vis dažniau girdimas nepasitenkinimas esama švietimo sistemos padėtimi Lietuvoje: mažėja mokinių - tuo pačiu ir pamokų krūviai mokytojams, uždaromos mokyklos, mokinių raštingumas kasmet vis krenta, jaunoji karta ypatingai išlepusi, ją vis sunkiau sudominti mokslu ir t.t. Ar įmanoma pakeisti, ar bent jau sušvelninti esamą padėtį? Kodėl nepasitikima jaunais mokytojais? Į tai pabandysiu atsakyti šiame straipsnyje.

Baigiau studijas LEU Istorijos fakultete, įgijau istorijos mokytojo kvalifikaciją. Apie studijų kokybės niuansus esu rašęs kiek anksčiau:http://pilietis.delfi.lt/naujienos/dar-karta-apie-aukstaji-moksla-biurokratijos-voratinklis-ir-sistemos-vergai.d?id=57559983, tačiau dabar norėčiau pakalbėti kiek kitu aspektu.

Istorijos dalyko ir istorijos metodikos studijos buvo gan aukštos...

( 8 ) komentarai
Dalius Miknevičius

Auklėjimo ir švietimo humanizavimas remiantis J. Gray knyga „Vaikai kilę iš dangaus“ . Kuo jis svarbus?

Žiniasklaidoje nuolat mirga antraštės apie sveiku protu nesuvokiamus nusikaltimus antraštėmis: „Tėtis iš pykčio kirviu smarkiai sužalojo savo vaiką“, „Konteineryje rastas kūdikio kūnelis“, „Klasiokų patyčios ir tėvų abejingumas privedė paauglį prie savižudybės“. Turbūt visi sutinkame, kad tokių įvykių neturėtų būti. Bet jie, deja, egzistuoja ir apie juos mums neleidžia pamiršti negatyvią informaciją nuolat eskaluojančios žiniasklaidos priemonės. Straipsnyje nenagrinėsiu kokios šio smurto priežastys, nes tema išties plati. Verčiau aptarsiu pozityvaus auklėjimo naudą ir kodėl švietimo bei pedagogikos humanizavimas mums turėtų būti aktualus.

Programos „Renkuosi mokyti!“ 2012 m. vasaros mokymo stovykloje iš gausybės lektorių vestų seminarų labiausiai įstrigo psichologės Aušros Kurienės...

( 0 ) komentarai