<< Liepa 2017 >>
26 27 28 29 30 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

BlogsAll

Dalius Miknevičius

Jaunimui aktualiausia- pasitikėjimas savimi ir kitais

Pasitikėjimas savimi- neišsemiama tema. Požiūris į šį reiškinį bei jo suvokimas yra labai skirtingas, todėl sunkų jį apibrėžti vienareikšmiškai. Neabejotinai kiekvienas turėtų tam tikrą nuomonę apie tai. Vieniems tai atrodytų itin svarbu, kitiems- išsigalvojimas, kuris nevertas dėmesio, juk yra svarbesnių dalykų gyvenime. Kiekvienas turi tam tikrą nuomonę. Vieniems pasitikėjimas savimi atrodo itin svarbus, kitiems – nevertas dėmesio išsigalvojimas, nes gyvenime esama svarbesnių dalykų. Tad kokia pasitikėjimo savimi ir kitais įtaka žmogui? Kaip formuojasi šios nuostatos? Kodėl pasitikėjimas savimi ir kitais žmogui yra svarbus? Koks savimi pasitikinčio asmens įvaizdis visuomenėje? Kokios pasekmės gali laukti jauno žmogaus, jei jis nepasitikės savimi? Kaip labiau pasitikėti savimi? Į...

( 0 ) komentarai
Dalius Miknevičius

Mokytojas gali būti ir be pedagoginio išsilavinimo (Skirta komentatoriams)

Vis dažniau girdimas nepasitenkinimas esama švietimo sistemos padėtimi Lietuvoje: mažėja mokinių - tuo pačiu ir pamokų krūviai mokytojams, uždaromos mokyklos, mokinių raštingumas kasmet vis krenta, jaunoji karta ypatingai išlepusi, ją vis sunkiau sudominti mokslu ir t.t. Ar įmanoma pakeisti, ar bent jau sušvelninti esamą padėtį? Kodėl nepasitikima jaunais mokytojais? Į tai pabandysiu atsakyti šiame straipsnyje.

Baigiau studijas LEU Istorijos fakultete, įgijau istorijos mokytojo kvalifikaciją. Apie studijų kokybės niuansus esu rašęs kiek anksčiau:http://pilietis.delfi.lt/naujienos/dar-karta-apie-aukstaji-moksla-biurokratijos-voratinklis-ir-sistemos-vergai.d?id=57559983, tačiau dabar norėčiau pakalbėti kiek kitu aspektu.

Istorijos dalyko ir istorijos metodikos studijos buvo gan aukštos...

( 8 ) komentarai
Gediminas Čapkauskas

Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos atstovų dalyvavimas respublikinėje biologijos olimpiadoje

2013 m. Balandžio 12 d. Jonavos "Lietavos" pagrindinės mokyklos 6b klasės mokinė Eglė Andrianovaitė ir biologijos mokytojas Gediminas Čapkauskas dalyvavo Šiaurės Lietuvos regiono 5-8 klasių mokinių gamtos mokslų – biologijos olimpiados III etape, kuris vyko Šiaulių Universiteto bibliotekoje, Šiauliuose.

Renginį organizavo Lietuvos biologijos mokytojų asociacija ir Šiaulių universiteto Edukologijos fakultetas. Eglė Andrianovaitė olimpiadoje dalyvavo kaip Jonavos rajono gamtos mokslų - biologijos olimpiados prizinės vietos laimėtoja, o mokytojas Gediminas Čapkauskas buvo olimpiados darbų vertinimo komisijos narys.

Linksmą keliaujančiųjų į Šiaulius būrį sudarė ir kitų Jonavos rajono mokyklų mokiniai ir juos paruošę mokytojai iš Raimundo Samulevičiaus, Justino Vareikio ir “Neries”...

( 0 ) komentarai
Dalius Miknevičius

Auklėjimo ir švietimo humanizavimas remiantis J. Gray knyga „Vaikai kilę iš dangaus“ . Kuo jis svarbus?

Žiniasklaidoje nuolat mirga antraštės apie sveiku protu nesuvokiamus nusikaltimus antraštėmis: „Tėtis iš pykčio kirviu smarkiai sužalojo savo vaiką“, „Konteineryje rastas kūdikio kūnelis“, „Klasiokų patyčios ir tėvų abejingumas privedė paauglį prie savižudybės“. Turbūt visi sutinkame, kad tokių įvykių neturėtų būti. Bet jie, deja, egzistuoja ir apie juos mums neleidžia pamiršti negatyvią informaciją nuolat eskaluojančios žiniasklaidos priemonės. Straipsnyje nenagrinėsiu kokios šio smurto priežastys, nes tema išties plati. Verčiau aptarsiu pozityvaus auklėjimo naudą ir kodėl švietimo bei pedagogikos humanizavimas mums turėtų būti aktualus.

Programos „Renkuosi mokyti!“ 2012 m. vasaros mokymo stovykloje iš gausybės lektorių vestų seminarų labiausiai įstrigo psichologės Aušros Kurienės...

( 0 ) komentarai
Alina Akopian

Kurt Koenig įmonė prisideda prie karjeros ugdymo mokykloje

Jonavos Lietavos pagrindinės mokyklos mokiniai kovo 21d. lankėsi Vokietijos firmoje „ Kurt Koenig“. Firma "Kurt Koenig" buvo įkurta 1932m. Vokietijoje ir sėkmingai dirba iki šių dienų. Šiuo metu bendrovė yra viena didžiausių įmonių Vokietijoje tarp parduodančių ir nuomojančių statybines mašinas ir įrengimus. Įmonės filialai yra Vilniuje ir Kaune. Mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti statybines mašinas ir įrengimus iš arti. Vadybininkas Gintaras Drebulys įdomiai pasakojo kam mašinos yra skirtos ir kokiose gyvenimo situacijose mums gali reikėti kreiptis į tokią įmonę. Mokiniams buvo suteikta galimybė ne tik apžiūrėti, tačiau ir išbandyti praktiškai statybines mašinas, t.y. vairuoti, pakelti nedidelį krovinį. Mokyklos mokiniams paliko didelį įspūdį, jog galėjo sėsti prie traktoriaus vairo....

( 0 ) komentarai
Lina Kilčiauskaitė

Viskas kažkada baigiasi...

Paskutinės dienos Delyje, Indijoje pralėkė kaip viena akimirka pilna džiugių momentų. Tad jei dar neatsibodo skaityti mano rašliavas, pasidalinsiu paskutinėmis naujienomis iš Indijos.

Pirma, teko apsilankyti vieno iš "Teach for India" mokytojų Devanik pamokoje. Jis moko ketvirtosios klasės mokines, kurios anglų kalba ne tik rašo, skaito, bet ir matematiką mokosi šia ne visada lengva kalba. Labiausiai žavi tos spindinčios ir naujų žinių trokštančios mergaičių akys. Jums sunku tikriausiai net įsivaizduoti su kokiu noru jos rodė savo sąsiuvinius ir gyrėsi pasiekimais. Mokslas šioje šalyje tikra vertybė ir didžiausias turtas, nes tik išsilavinęs žmogus turi daugiau galimybių ir mato šviesesnę savo ateitį.

Antra, baigiamosios konferencijos dienos - motyvacijos užtaisas visiems čia...

( 0 ) komentarai
Lina Kilčiauskaitė

Kaip svarbu žinoti, ko nori mūsų mokiniai ir ko jiems iš tkrųjų reikia?

Kaip minėjau praeitam įraše, manęs laukė naujas iššūkis ir naujos veiklos. Tad apie viską iš pradžių. Antradienio diena prasidėjo nuo kelionės į mokyklą, kurioje buvo ne tik daugybė mokinių, bet ir buriavosi tėveliai, kurių "šešėliais" mes tapome kelioms valandoms. Šios veiklos tikslas - viena vertus, pasisvečiuoti šeimoje ir pasižiūrėti, kaip gyvena Delio žmonės, kas vyksta jų šeimose ir pan. Kita vertus, užduotis skirta tam, kad suprastumėme, kaip svarbu žinoti, kaip tos vertybės kurias stengiamės diegti savo mokiniams siejasi su jų kasdiene tikrove ir rutina namuose.

Mane pasitiko linksmai nusiteikusi ir žavingai atrodanti indė, kuri nekalbėjo angliškai, bet iš jos kūno kalbos buvo galima suprasti, kad turiu sekti paskui ją. Kol keliavome purvinomis Delio gatvėmis (tame rajone...

( 0 ) komentarai
Lina Kilčiauskaitė

Pirmosios dienos Delyje "Teach fot all" renginiuose

Praėjo jau kelios dienos čia, Delyje, Indijoje. Keistas jausmas matyti šiukšlynus ir prabangą viename kontekste. Tačiau labai įdomu tyrinėti ir atrasti vis naujų dalykų, pavyzdžiui, tokių kaip vyksta indiškos vestuvės. Ta butaforinė tik šventei statoma siena ir puikios šventinės vietos įrengimas plyname lauke tikrai atrodo neįprastai, bet originaliai.

Perteikti jums įspūdžius, kuriuos čia patiriame ir išreikšti tai ką matome žodžiais yra labai sunku.

Kad jūs žinotumėt kaip gera būti tarp žmonių, kurie tave taip gerai supranta ir žino, ką išgyveni. Čia jau kalbą kreipiu link naudos, kuria gauname kiekviena akimirką būdami šiose dviejuose "InspirED" ir "Global teaching Summit" konferencijose, bet apie viską nuo pradžių.

"InspirED" jau pats pavadinimas pasako, kad šios dvi dienos...

( 1 ) komentarai
Alina Akopian

Jonavos verslininkai ( LONAS) remia projektą Lietavos pagrindinėje mokykloje

Jonavos Lietavos pagrindinėje mokykloje startavo projektas “ Planuok karjerą sėkmingam verslui ir sau“. Projekto tikslas plėtoti verslumo ir karjeros planavimo iniciatyvą mokykloje. Projekto iniciatorė Alina Akopian teigia, jog mokiniai vis dažniau pasižymi silpna motyvacija mokytis ir gilinti žinias. Projektas siekia susieti mokymosi naudą ir karjeros sėkmę . Siekiama, kad mokykloje apsilankytų konkretūs asmenys ir verslo pasaulio ar kitų įstaigų ir papasakotų savo sėkmes formules. Taip bus bandoma pritraukti mokinius kuriant savo idėjas ir sėkmės receptus, kurie taptų pavyzdžiais ateinančioms kartoms. Gavę patarimų iš sėkmingų žmonių, perskaitę naudingos informacijos apie karjeros planavimą ar kitų žmonių stulbinančią karjerą, mokiniai savo bendruomenei pristatys savo verslo planą...

( 0 ) komentarai
Dovilė Kurmytė-Rubežė

Asmeninė pokyčių teorija Londone

Teko ir man tokia didelė laimė pabuvoti Londone organizuojamame „Teach for all Synergies alumni workshop“ savaitės trukmės renginy kartu su kitais šauniais programos „Renkuosi Mokyti!“ alumnais ir pasisemti žinių, įkvėpimo ir motyvacijos. Šis įrašas bus apie vieną iš dirbtuvėse aptariamų terminų – asmeninę pokyčių teoriją.

Sąžiningai sakau: ne daug kam patiko, kaip šis terminas sudėliotas. Galbūt dėl to, kad per ilgas pavadinimas, o gal kai kam ir per daug ambicingas, ypač kai sunku kalbėti apie save, savo dabartinę būseną ir ko tu tikiesi iš savęs ateityje.

Pasak šių dirbtuvių organizatorių, tai yra tavo asmeninė misija, tai, kaip tavo entuziazmas, stiprybės ir poreikiai susidėlioja tavo asmeniniame gyvenime ir tuo pačiu darbe. Šiam terminui atskleisti gali būti keliami keli...

( 4 ) komentarai
1 | 2